З 1 червня 2024 року у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» розпочав функціонувати сектор оцифрування музейних цінностей, що входить до складу відділу науково-фондової роботи НІЕЗ «Переяслав».
Культурно-освітні заходи
26 жовтня 2024 року в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини було проведено культурологічний захід «Рослини з творів Тараса Шевченка у переяславському скансені», приурочений до 60-річчя музею просто неба та 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.
У Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка 25 жовтня 2024 року о 10.00 год було проведено культурологічний захід «Тарасів Буквар» та майстер-клас, приурочені до Дня української писемності та мови.
17 жовтня культурна спільнота України відзначала Міжнародний день охорони нематеріальної культурної спадщини. З цієї нагоди науково-дослідним відділом нематеріальної культурної спадщини НІЕЗ «Переяслав» було проведено культурологічний семінар «Народна вишивка Переяславщини у контексті нематеріальної культурної спадщини».
9 жовтня 2024 р. в рамках науково-просвітницького проєкту «Десяте літо» в Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулася зустріч із мовознавцем, доктором філологічних наук, професором Миколою Степаненком.
13 жовтня 2024 року виповнився 101 рік з дня народження Михайла Івановича Сікорського Героя України, фундатора переяславських музеїв, історика, етнографа.
9 жовтня 2024 року у Переяславському ліцеї «Патріот» для учні 11-Б класу була прочитана лекція «М. М. Бенардос – видатний винахідник другої половини ХІХ століття».
5–6 жовтня 2024 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка було проведено творчу зустріч із Катериною Білетіною. Захід відбувся в рамках науково-просвітницького проєкту «Десяте літо», започаткованого із нагоди 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка.
02 та 07 жовтня 2024 року для учнів 9 А та 11 А класів КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот» молодшим науковим співробітником науково-дослідного відділу «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка» Коркач С. О. прочитано лекцію «Жінки в долі Тараса Шевченка».
26 вересня у Переяславській публічній бібліотеці відбувся старт науково-просвітницького проєкту «Велична історія маленького міста». Захід започатковано за ініціативою завідувача НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Тараса Нагайка як платформа для комунікації науковців Заповідника з працівниками бібліотек та вчителями історії. Формат роботи передбачає організацію спільних зустрічей з метою обговорення актуальних аспектів історії міста Переяслава.