У ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ В МУЗЕЇ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ЮРІЙ САВЧУК ПРОЧИТАВ ЛЕКЦІЮ «СИМВОЛИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 24 серпня 2017, 19:30

Кожен народ, як і кожна людина має святе природне право бути господарем на своїй землі, у своєму домі і вирішувати самому, яку оберегу (герб) почепити на своєму порозі, і якою корогвою (прапор) освітлювати собі шлях. Український народ зробив свій вибір прийнявши за державні атрибути національні символи, які шанували далекі й близькі предки – герб тризуб і синьо-жовтий прапор.

23 серпня відзначається свято присвячене одному із цих державних атрибутів нашої держави – День Державного прапора України.

У цьому році в цей день до Музею трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» завітав відомий фахівець у галузі геральдика та вексилології, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України – Юрій Костянтинович Савчук. У музейній аудиторії вчений прочитав лекцію «Символи української державності». На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернувся генеральний директор НІЕЗ «Переяслав» Олексій Михайлович Лукашевич. У своїй промові він привітав всіх із святом, представив гостя та акцентував увагу на тому, що такі зустрічі з відомими дослідниками-істориками стануть традиційними у переяславських музеях.

У лекційному виступі Юрій Савчук розповів про спеціальні історичні дисципліни – геральдику та вексилології, детально зупинився на кольорах державного прапора України, проаналізував їх появу та утвердження на державному атрибуті. Значну увагу під час виступу дослідник приділив козацьким стягам, що зберігаються в музейних зібраннях України та зібраннях зарубіжних країн, зокрема, Швеції, Польщі та Російської федерації.

Під час спілкування всі бажаючі отримали змогу задати питання по тематиці лекції та отримати науково обґрунтовані відповіді від відомого фахівця-дослідника геральдики та прапорознавства.

Завідувач науково-дослідного відділу  

«Музей трипільської культури»                                                                                          Дмитро Тетеря