ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ ЛІЦЕЇСТИ ПРОСЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ ПРО ПОХОДЖЕННЯ ДЕРЖАВНИХ АТРИБУТІВ УКРАЇНИ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 06 квітня 2018, 00:23
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

5 квітня 2018 року для учнів 8 класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» було прочитано лекцію на тему «Від національних символів до державних атрибутів». Її метою стало ознайомлення слухачів із історією, походженням, значенням головних державних атрибутів України – герба тризуба та синьо-жовтого прапора. Головна увага була зосереджена на тому, що в їх основі лежать споконвічні національні символи українців, які своїм корінням сягають далекого минулого.

Доповідачем було зроблено історичний екскурс по історії вивчення даного питання в минулому та на сучасному етапі. Зазначено, щозображення та описи головних атрибутів сучасних держав встановлюються певними статтями конституції чи особливим законодавством, а вивчають їх спеціальні наукові дисципліни геральдика та вексилологія.

Під час лекції були продемонстровані світлини із артефактами, які засвідчують глибоке коріння поширення на сучасних українських землях зображення тризуба та синьо-жовтих барв. Особливий акцент був звернутий на знахідки археологами предметів із зображенням тризуба на території Переяслава та його околиць у давньоруський період.

 

Завідувач науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури»                                                   Дмитро Тетеря