М.І. СІКОРСЬКИЙ У ПАМ’ЯТІ ПОКОЛІНЬ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 12 жовтня 2018, 14:14
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

11 вересня 2018 року в Музеї «Заповіту» Т. Г. Шевченка проведено урок пам’яті М. І. Сікорського для 35 учнів 5 та 11 класів Переяслав-Хмельницької ЗОШ № 3. Розпочато розповідь про життєвий і творчий шлях сподвижника музейної справи на Переяславщині біля меморіальної дошки поблизу садиби А. Й. Козачковського. Увага відвідувачів була звернена на  те, як виражена пошана до М. І. Сікорського: його ім’я носить вулиця в Переяславі-Хмельницькому, наявні дві меморіальні дошки, пам’ятник на могилі тощо. Дітям докладно розказано про  досягнення М. І. Сікорського як науковця і як музейника-практика.

По тому учні із зацікавленням відвідали музейну кімнату М. І. Сікорського, де експонуються особисті речі, портрет та фотографії Михайла Івановича, а також – нагороди: подяки, грамоти. Школярі оглянули експозицію Музею «Заповіту» Т. Г. Шевченка, де їм показано шаблю, яку подарував Б. Хмельницькому польський король Ян Казимир, та портрет Б. Хмельницького невідомого художника XVІІ століття. Учням було повідано, що цінні артефакти опинились у музеї якраз особистими стараннями М. І. Сікорського.  

На закінчення наголошено, що справа відомого музейного діяча XX–XXІ століть М. І. Сікорського продовжить свій розвиток стараннями прийдешніх поколінь. У свою чергу юнь запевнила, що знає ім’я славного земляка й гордиться ним.    

Старший науковий співробітник                                                                    Павлик Н. М.