ЛЕКЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ «ПАТРІОТ» НА ТЕМУ: «ХЛІБОРОБСЬКА ТЕМАТИКА У ТВОРАХ КЛАСИКІВ УКРАЇНСЬКОЇ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ КІН. ХІХ – СЕР. ХХ СТ.»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 08 листопада 2018, 19:39
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

6 листопада 2018 р. для учнів 10 класу Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» молодшим науковим співробітником НДВ «Музей хліба» В.М. Шакулою було прочитано лекцію «Хліборобська тематика у творах класиків української художньої літератури кін. ХІХ – сер. ХХ ст.».

Лектор розповіла про те, як висвітлювали українські письменники хліборобську тематику у художній літературі кін. ХІХ – сер. ХХ ст., було розкрито прадавні традиції хліборобства. Також було звернуто увагу слухачів на те, як боротьба за землю стала однією із найгостріших проблем у житті українського суспільства на межі ХІХ-ХХ століть. Лектор висвітлила безмежну любов селянина до землі як єдиної годувальниці, акцентувавши увагу учнів на пошані до хліборобської праці та людей-трудівників. Багато письменників використовували власний життєвий досвід при написанні романів, повістей, новел, оскільки мають селянське походження і пройшли хліборобську школу в юності.

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей хліба»                         В.М Шакула