У МУЗЕЇ ТРИПІЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ВИГОТОВЛЯЛИ АМУЛЕТ-ОБЕРІГ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Неділя, 11 листопада 2018, 10:55

9 листопада 2018 р. у Музеї трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» відбувся майстер-клас із плетіння оберегу із соломи. Його провела керівник гуртка «Дизайн композицій» Будинку художньої творчості дітей, юнацтва та молоді міста Переяслава-Хмельницького Буторіна Тетяна Миколаївна. У ході заходу майстриня, разом із своїми вихованцями, учнями 2-8 класів ЗОШ № 2 та 7, оглянули експозицію музею. Цього дня було відкрито виставку «Керамічний дивосвіт Трипілля: нові надходження до фондової збірки НІЕЗ «Переяслав», присвяченої 125-й річниці відкриття трипільської культури. Наукові працівники музею Валентина Білоусько та Дмитро Тетеря розповіли про самобутню ранньоземлеробську культуру, історію її відкриття, побут, вірування трипільців та продемонстрували унікальні старожитності віком понад шість тисяч років. Звернули увагу дітей на високо розвинуте суспільство ранніх землеробів, які досягли значних успіхів у розвитку різноманітних промислів та ремесел. Серед останніх особливо виділяється гончарство. Вироби трипільських майстрів вражають сучасників своєю довершеністю, асортимент їх виробів складає мальований посуд різної форми та об’єму, скульптурки людей та тварин, моделі будинків, транспорту ін. В більшості ці вироби є справжніми витворами давнього мистецтва й відображають складний світогляд тогочасного суспільства, знання про всесвіт та природу.

Діти дізналися як у виглядав у трипільські часи одяг та якими були прикраси й обереги. Частина з них могла були виготовлена із природних волокон, зокрема, і соломи. За даними археологічних джерел трипільці вирощували пшеницю та ячмінь.

Для своїх вихованців та методистів БХТДЮМ Тетяна Буторіна провела відкрите заняття «Плетіння каблучки». Під час якого учні дізналися про професії пов’язані із ювелірним ремеслом - дизайнера, каменяра, ювеліра. Діти демонстрували свою вправність плетіння соломою та майстерність виготовлення оберегу-каблучки. Під час підведення підсумків методистами були обрані кращі роботи, визначено переможців та вручено відзнаки. Натомість кожен, із членів жюрі отримав по каблучці-оберегу.

Молодший науковий співробітник науково-дослідного відділу археології НІЕЗ «Переяслав»     В.М. Білоусько