УЧНІ КЗ КОР «ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ-ІНТЕРНАТ «ПАТРІОТ» СЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ « РІЗНОВИДИ НАРОДНОЇ ЛЯЛЬКИ НА ТЕРИТОРІЇ СЕРЕДНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ ТА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ З ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 07 лютого 2019, 15:41
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Серед великої спадщини українського народу значне місце належить ляльці-мотанці. Вона є одним із найдавніших символів української культури. До вміння робити мотанку відносились дуже серйозно та відповідально. Саме тому, цьому ремеслу навчали із раннього дитинства.

05 лютого 2019  року для учнів 6-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» старший  науковий співробітник науково-дослідного відділу історичного краєзнавства  Наталія Ревега  прочитала лекцію на тему «Різновиди народної ляльки на території Середньої Наддніпрянщини та ляльки-мотанки з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав».

Лектор зосередила головну увагу саме на ляльках Середньої Наддніпрянщини, які умовно  поділила на календарно-обрядові та сімейно-побутові. У ході лекції учні дізналися про різновиди ляльок-мотанок та особливості  їх виготовлення.

Використовуючи мультимедійні засоби, лектором було продемонстровано різновиди мотанок. Під час лекції учні мали можливість потримати у руках та роздивитись  мотанки зроблені лектором власноруч.

Старший науковий співробітник НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав»                Наталія Ревега