Вшанування пам’яті Небесної сотні – Героїв нашого часу

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 20 лютого 2019, 10:28
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

19 лютого 2019 р. у Центральній районній дитячій бібліотеці відбувся культурологічний захід «Небесна сотня – Герої нашого часу», приурочений до вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні. Його організували та провели старші наукові співробітники НІЕЗ «Переяслав» Наталія Заїка, Ірина Бова та Леся Гладун за сприянням працівників Центральної районної дитячої бібліотеки (керівник Л. О. Лоботенко). На захід завітали учні 4-Б класу Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи №2 (керівник Валентина Никоненко).

Дійство розпочалося виконанням Державного Гімну України.

Ведуча Н.Л. Заїка у своєму виступі зазначила, що минуло п’ять років від тих подій на Майдані, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. 11 лютого 2015 року вийшов Указ Президента України (№69/2015) «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам`яті Героїв Небесної Сотні», який відзначатиметься щорічно 20 лютого.

Далі ведуча надала коротку хронологію подій на Майдані 2013-2014 рр., які призвели до силового протистояння на Майдані та стали причиною загибелі мирних протестантів: про рішення Уряду про призупинення процесу підписання Угоди асоціації України з Європейським Союзом; про ніч побиття студентів з 29 на 30 листопада; про криваве 1 грудня; про штурм в ніч з 10 на 11 грудня; про парламентський диктаторський день 16 січня, і, як наслідок – «Вогнехреща» з «коктейлями Молотова», перші смерті 22 січня і апогей – 18-20 лютого – дні загибелі Небесної Сотні.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять Героїв Майдану та переяславця Ярослава Потапенка.

Дітям були представлені для огляду речі учасників подій Революції Гідності: фанерні щити, палиці, бити, шоломи, гумові кулі тощо. Виклад матеріалу супроводжувався слайд-шоу.

Захід пройшов у атмосфері щирості, свободи та перемоги, що викликало відгук у серцях маленьких слухачів. Свою зацікавленість школярі озвучили багатьма запитаннями, на які отримали вичерпні відповіді.

Запали вогонь пам’яті Небесній сотні – Героям нашого часу!

Слава Україні!

Ст. наук. cпівробітники НІЕЗ «Переяслав»       Наталія Заїка, Ірина Бова, Леся Гладун.