ЛЕКЦІЯ «ГОЛОВНІ УБОРИ ЯК СКЛАДОВА ЧАСТИНА УКРАЇНСЬКОГО КОСТЮМА КІНЦЯ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ ТА ЇХ РОЛЬ В НАРОДНИХ ОБРЯДАХ» (НА МАТЕРІАЛАХ КОЛЕКЦІЇ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»)

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 20 лютого 2019, 14:21
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

12 лютого 2019 року для учнів 6-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» науковим співробітником Музею народного одягу Середньої Наддніпрянщини науково-дослідного філіалу «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини» Бондаренко М. І. була прочитана лекція на тему «Головні убори як складова частина українського костюма кінця ХІХ – початку ХХ століття та їх роль в народних обрядах» (на матеріалах колекції НІЕЗ «Переяслав»).

Під час лекції слухачі дізналися про історію розвитку головних уборів та зачісок, що побутували на території Середньої Наддніпрянщини, Полтавщини, Чернігівського Полісся в кінці ХІХ – початку ХХ ст. Лектор детально охарактеризувала всі види і форми традиційних головних уборів українців, загальні риси та регіональні відмінності. Розповіла про роль головних уборів у побуті та народних обрядах. Розповідь супроводжувалася демонстрацією світлин.

Науковий співробітник Музею народного одягу Середньої Наддніпрянщини

НДФ «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини»                 Бондаренко М. І.