КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД «ЛЕГЕНДИ МОГО КРАЮ» У ДИТЯЧІЙ РАЙОННІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 18 березня 2019, 21:50

13 березня 2019 року в приміщенні дитячої районної бібліотеки пройшов культурно-просвітницький захід – етнографічний диліжанс «Легенди мого краю». З учнями 4-Б класу ЗОШ №6 спілкувався заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», кандидат історичних наук, професор Олександр Колибенко. Свою розповідь про легенди давнього Переяслава він розпочав з історії виникнення нашого міста, а саме – із його заснування великим київським князем Володимиром Святославичем. Детально зупинившись на особі князя-засновника Переяслава, лектор перейшов до іншого видатного діяча вітчизняної історії, на кошти якого у нашому місті було збудовано унікальну пам’ятку архітектури у стилі українського бароко – Вознесенський собор. Наступною історичною особою, про яку йшла мова на цьому заході, був великий вітчизняний філософ і педагог, викладач Переяславського колегіуму Григорій Савич Сковорода.

Окремо лектор зупинився на ще одній видатній постаті в історії нашого міста – фундаторі переяславських музеїв, Герої України Михайлові Івановичу Сікорському, який, за понад 50 років своєї роботи у Переяславі, перетворив маленький районний музей із двох кімнат на потужний національний заповідник.

Закінчуючи свій виступ, Олександр Колибенко наголосив на необхідності вивчення учнями історії рідного краю та історії життя тих видатних діячів, які прославили Переяславщину своєю невтомною працею.

Свідченням непідробного інтересу дітей стали їх численні запитання, якими діти засипали лектора по закінченню його виступу.