«Краєзнавчі зустрічі» у школі №1

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Вівторок, 26 березня 2019, 10:27

22 березня у межах науково-просвітницького проекту «Краєзнавчі зустрічі» відбувся семінар для учнів 8 класу ЗОШ №1 «Гетьман Іван Мазепа: факти до біографічного портрету», приурочений 380-ій річниці від дня народження державного діяча. Цей захід мав на меті не лише познайомити школярів з постаттю визначного українця, а й розкрити ті аспекти його життя, які б дали повніше уявлення про багатогранну й непересічну особистість – Івана Степановича Мазепу.

Фахівцями НДВ історичного краєзнавства Т.Ю. Нагайком, Н.М. Ревегою та Є.Г. Єгоровим для проведення науково-просвітницького семінару було підготовлено відповідний роздатковий матеріал, наочність та підібрано медійний супровід. Під час проведення заходу безпосередньо учнями було озвучено кілька фактів про Івана Мазепу, утому числі й про його зв’язок з Переяславом. Окрім того, були продемонстровані відеосюжети та слайди де повідомлялося про пам’ятку української та світової культури Пересопницьке євангеліє, подароване гетьманом для Вознесенського собору, речі релігійного призначення, передані для храму його матір’ю, ікону з зображенням Івана Мазепи, яка зберігалася у Покровській церкві. Наочність та медійний супровід дозволили учням поринути у тогочасну атмосферу, зокрема під час заходу вони прослухали думу «Всі покою щиро прагнуть» слова та музику якої пов’язують саме з І. Мазепою.

Окрім іншого, презентаційна частина містила також слайди з виглядом підземних комунікацій Вознесенського собору. Отже, по завершенні лекційно-презентаційної частини учні відвідали пам’ятку національного значення – Вознесенський собор, оглянувши його підземну частину. На завершення семінару у форматі квестового завдання учасники семінару відшукали «скарби» гетьмана Івана Мазепи.

Колектив НДВ історичного краєзнавства висловлює щиру подяку за організаційну участь та сприяння у проведенні науково-просвітницького семінару дирекції школи в особі директора В.В. Дем’яненко та класному керівнику 8-го класу І.Г. Шульзі.

Завідувач НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», к. і. н.                      Тарас Нагайко