ЛЕКЦІЯ «ЖІНКИ В ДОЛІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 27 березня 2019, 13:50
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

26 березня 2019 року для викладачів  КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» молодшим науковим співробітником науково-дослідного відділу «Музей «Заповіту» Т. Г. Шевченка» Коркач С.О. прочитано лекцію «Жінки в долі Тараса Шевченка».

Лектор у доступній формі з використанням ілюстративного матеріалу та фотопрезентації розповіла слухачам про коханих жінок Т. Шевченка та спроби одружитися.

Мало кому в коханні так не щастило, як Тарасові Шевченку. Маючи унікальні таланти, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, він, здавалось би, був приречений на успіх у жінок. Будучи натурою творчою і вразливою, він часто закохувався. Та особисте життя великого українця так і не склалося.  Якщо він кохав, то часто йому не відповідали взаємністю, якщо його кохали, то   серце Тараса належало іншій. І хоча йому не вдалося створити родинний затишок, про який весь час мріяв, він не був самітником чи затворником. Він залицявся і до заміжних жінок, і до вдвічі молодших дівчат за себе. Його серце боліло і за простими бідними наймичками, і за дамами з вищого світу. Тарас  шукав у коханій  жіночий ідеал, співзвучний з народним ідеалом жінки, коханої, дружини, прагнучи виходу із самотності особистої та суспільної. Але доля переслідувала його все життя, лишаючи щастя жити в шлюбі, в коханні з дружиною, про яку мріяв, особливо в останняі роки свого життя.

Мабуть, не даремно сказав дослідник творчості Шевченка Василь Шкляр: «Бог не дарував Кобзареві великого взаємного кохання, можливо тому, що послав йому музу, яка не терпить земних суперниць».

 

Молодший науковий співробітник НДВ «Музей «Заповіту» Т. Г. Шевченка»                 Коркач С.О.