Вібувся круглий стіл «Музей космосу: 40 років поступу»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 19 квітня 2019, 13:26

17 квітня 2019 року у НІЕЗ «Переяслав» відбувся круглий стіл «Музей космосу: 40 років поступу», присвячений 40-ій річниці з дня відкриття музею. У заході взяли участь співробітники Заповідника, представники ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та ветерани музейної справи.

 У межах круглого столу розглядалась тематика, пов’язана з історією створення та функціонування Музею космосу. Зокрема, старший науковий співробітник НІЕЗ «Переяслав» С. М. Вовкодав розповів про особливості розвитку Музею космосу на сучасному етапі, охарактеризував основні напрямки його діяльності та останні досягнення. Спогадами про створення музею, пошук та збір потенційних експонатів поділилися колишні співробітники Заповідника: Г.І. Козій, Л.О. Годліна, Л.І. Кірпікін, Н.В. Філоненко, Н.О. Захарчук. Вони розповіли про поїздки до різних установ та спілкування із відомими особистостями, про історію виявлення окремих експонатів та цікаві випадки, пов’язані з ними.

У своїй доповіді директор бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» О.І. Шкира розповіла про участь співробітників Музею космосу в проектах, що реалізовувались із ініціативи бібліотеки Університету впродовж останніх років.

У межах заходу також відбулася презентація путівника «Музей космосу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та було продемонстровано відеофільм про музей.