«Рушник вишиваний – на долю доріжка…»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Субота, 18 травня 2019, 19:03

Саме під такою назвою 16 травня 2019 р. у Музей українського рушник відбувся святковий  культурологічний захід з нагоди Дня вишиванки.

Завідувач Музею Наталія Любомирівна Заїка привітала усіх з чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки. У своєму виступі відмітила, що вишиванка – наша національна святиня. Вана символізує зв'язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід і бережуть як  безцінну реліквію.  

З вітальним словом виступила перший заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Анна Петрівна Петруня.

У програмі заходу відбулося відкриття виставки «Рушник вишиваний – на долю доріжка…» обрядові рушники майстра фабрики художніх виробів ім. Б. Хмельницького Кулик Катерини Кузьмівни (з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»).

На захід завітали ветерани музейної справи, заслужені працівники культури України: Галина Іванівна Козій та Лариса Олексіївна Годліна. У своїх виступах вони також привітали присутніх з Святом і розповіли про формування колекції рушників Заповідника.  

На урочистому святі лунало Тарасове слово. Вірші Кобзаря читали учні 10 класу ЗОШ №2 – Каменська Анастасія, Абразумова Вікторія, Царенок Богдана (класний керівник – Н. В. Іванець).

Старший науковий співробітник Музею Заповіту Т.Шевченка, член спілки письменників України – Наталя Павлик презентувала каталог «Колекція авторських робіт Кулик К.К у зібранні НІЕЗ «Переяслав».

У виконанні бандуриста Миколи Товкайла присутні послухали церковні Псалми.

Віктор Миколайович Ткаченко, старший науковий співробітник Музею М. Бенардоса, к.і.н. розповів про розмаїтість української вишивки та рушників. Зазначив, що закордоном цікавляться нашою орнаментальною обереговою символікою, ще з 80-х років ХХ ст.

Учениця музичної школи ім. П. Сениці Валерія Заноза виконала пісню «Моя земля».

На завершення заходу Наталія Заїка подякувала всім присутнім. І зазначила, що упродовж сьогоднішнього дня ми ще раз довели, що ми справжні українці, гідні нащадки наших славетних пращурів та свято бережемо духовну спадщину наших прадідів. Саме тому наше свято присвячено українській вишиванці.

Також учасникам заходу були вручені Подяки та подарунки учасникам свята від адміністрації НІЕЗ «Переяслав».

Старший науковий співробітник Музею українського рушника                                Наталя Заїка