У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С. СКОВОРОДИ ВІДБУВСЯ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ЗАХІД «ВСЯКА ПРАЦЯ БЛАГОСЛОВЕННА БОГОМ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Середа, 22 травня 2019, 14:56

Цінність педагогічної спадщини Г. Сковороди переоцінити неможливо, вона завжди займала і буде займати гідне місце в триєдиній системі педагогічного процесу, слугуватиме направляючими постулатами освітнього процесу, до яких постійно звертаються фахівці педагогіки, вихователі, всі, кого цікавлять проблеми формування Людини. Григорій Савич Сковорода обстоював принцип народності в педагогіці. Спираючись на народне розуміння праці, педагог обстоював необхідність підготовки дітей до "спорідненої" трудової діяльності. За його переконанням, краще бути талановитим бондарем, ніж бездарним письменником. Природно, що в праці людина з найбільшою повнотою реалізує свої можливості, приносячи найбільшу користь суспільству. Саме через працю реалізується моральне самовдосконалення людини. За Г. Сковородою, успіх у діяльності людини зумовлюється не лише її здібностями, а й такими якостями, як працьовитість, терплячість, вміння володіти собою, поміркованість, доброчесність, справедливість, доброзичливість, вдячність, скромність. Отже, виховання повинне здійснюватись через працю.

В приміщенні Меморіального музею Г.С. Сковороди стало доброю традицією проводити різноманітні майстер-класи з різних видів народного декоративно-ужиткового мистецтва для дітей. Під час їх проведення учні мають змогу вивчити свої природні здібності і згодом вірно їх використовувати в системі суспільного поділу праці.

20 травня 2019 р. для першокласників ЗОШ №3 Тетяною Радіоненко було проведено майстер-клас із прикрашанням тканини технікою вибійка. Вибійка – це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів, тощо. Ця техніка дозволяє зробити тканину, схожу на фабричну, нанести будь-який малюнок, менш трудомістким способом ніж, наприклад, вишивка. Учні за допомогою різьблених дощечок, фарби та спеціальних молоточків змогли виготовити чудові серветки на згадку.

Старший науковий співробітник НДВ «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»                      І.В. Більченко