ЛЕКЦІЯ «ОБРАЗ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ У НАРОДНИХ ЛЕГЕНДАХ ТА СПОГАДАХ СУЧАСНИКІВ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 31 травня 2019, 10:28

Життєопис Григорія Савича Сковороди складали письменники, історики, філософи, а також із різноманітних переказів творила привабливий образ поета любомудра багатопоетична уява народу. Із уст в уста, із книжки в книжку передавалися оповіді про Григорія Сковороду, в яких вражає його гідність, принциповість та рідкісний дар гармонії слова і діла.

Досі сперечаються, був Сковорода народним мудрецем чи елітарним філософом, пов’язаним переважно з вищими верствами. Народність Сковороди яскраво підтверджує саме народна пам’ять про нього. Прості селяни добре знали улюбленні місця філософа, пишались тим, що він бував у когось з їхнїх предків. Вірили навіть, що добро буде тому домові, де Григорій Саввич проведе хоча б день. Охоче розповідали легенди про нього, здебільшого оригінальні і мало пов’язані з книжковою традицією.

22 травня 2019р. у Меморіальному музеї Г.С.Сковородм для учнів 7-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницького ліцею-інтернату «Патріот» була прочитана лекція на тему «Образ Григорія Сковороди у народних легендах та спогадах сучасників». Оскільки лекція проходила в стінах музею, учні мали можливість зануритись в ту епоху, посидіти в класі колегіуму, переглянути підручники, за якими навчались тодішні студенти, оглянути кімнату вчителя. На основі унікальних творів мистецтва, що експонується в експозиції музею, лектор розповіла про життєвий та творчий шлях філософа, підсилюючи свою доповідь легендами про нього. Недаремно привітала мандрівника Україна. Прославляв її він добрими вчинками і словом натхненним своїм. Народ увінчав свого улюбленця легендами, вплітаючи в них зернисті колосся життєвої мудрості.

Завідувач науково-дослідного відділу «Меморіальний музей Г.С. Сковороди»                 Радіоненко Т.В.