МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ Г.С.СКОВОРОДИ В ЖИТТІ МИХАЙЛА СІКОРСЬКОГО

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 11 жовтня 2019, 07:45
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Вся Україна - на його долонях,

На вишитих казкових рушниках.

І кланяється в пояс злато-сонях

Під вітряком, що спогадом зачах.

Хвала рукам, що спокою не знали,

Зуміли час і поступ зупинить.

Стоять музеї — пам'ятники слави,

На рубежі віків, тисячоліть.

                   Ніна Гаврилюк

10 жовтня у Меморіальному музеї Г.С.Сковороди проходив захід по вшануванню пам’яті Героя України, видатного суспільно-культурного діяча, фундатора музейної справи Переяславщини Сікорського Михайла Івановича. До музею завітали учні 9-го класу місцевої загальноосвітньої школи №7 (класний керівник Барабаш Галина Михайлівна). З вітальним словом до школярів звернулася перший заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Анна Петруня. Старший науковий співробітник музею Інна Більченко ознайомила дітей із основними віхами життя Михайла Івановича та його роллю у створенні Заповідника. А Валентина Нікітіна, яка була у творчій групі по створенню Меморіального музею Г.С.Сковороди, розповіла школярам, якими зусиллями було створено експозицію музею, як проходили ремонтні роботи, як відшуковували цінні експонати.

Михайло Сікорський ще з дитинства захоплювався творчістю Григорія Сковороди, чув його пісні на ярмарках у виконанні народних мандрівних кобзарів, згодом читав його твори. На заході для учнів було проведено майстер-клас по виготовленню книжкової закладки. Діти склеювали закладку з кольорового картону; за допомогою пера і чорнила писали на ній один із афоризмів Григорія Сковороди та закріплювали декоративний елемент за допомогою сургучевої печаті. Такі зустрічі збагачують духовний світ підростаючого покоління, адже вони вчаться на прикладах людей, які внесли неоціненний вклад в розвиток та збереження вітчизняної культури.

Завідувачка НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»                   Тетяна Радіоненко