ЛЕКЦІЯ-ЕКСКУРСІЯ «РОЛЬ М. І. СІКОРСЬКОГО У СТВОРЕННІ МУЗЕЮ-ДІОРАМИ «БИТВА ЗА ДНІПРО В РАЙОНІ ПЕРЕЯСЛАВА І СТВОРЕННЯ БУКРИНСЬКОГО ПЛАЦДАРМУ ВОСЕНИ 1943 РОКУ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 11 жовтня 2019, 15:13

8 жовтня 2019 р. учні 10-Б класу (керівник – Вовненко Людмила Миколаївна) Переяслав-Хмельницької гімназії у Музеї-діорамі «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року» прослухали лекцію-екскурсію «Роль М. І. Сікорського у створенні Музею-діорами «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року», яку прочитала завідувач НДВ «Музей-діорама  «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року» Бойко Надія Андріївна. Лектор розповіла присутнім як виникла ідея створення музею-діорами, як важко довелося М. І. Сікорському цю ідею втілювати в життя за відсутності коштів, скільки  йому довелося пережити гіркого та неприємного. Прочитала спогади завідувача радянського відділу історичного музею М. П. Палагути та директора Переяслав- Хмельницького бюро подорожей та екскурсій В. І. Кирієнко. Розповіла як писали діораму у московській Студії військових художників ім. М. Б. Грєкова художники П. Т. Мальцев і М. С. Присєкін, а потім встановлювали її в Переяславі-Хмельницькому. Учні ознайомилися із світлинами, на яких зображена робота над діорамою і фрагмент діорами «Форсування Дніпра військами Радянської Армії», що була створена у 1948 р. і знаходиться у Санкт-Петербурзі, та стала поштовхом для написання діорами «Битва за Дніпро в районі Переяслава і створення Букринського плацдарму восени 1943 року».

       

Завідувач НДВ «Музей-діорама «Битва за Дніпро в районі Переяслава і

створення Букринського плацдарму восени 1943 року»                                                           Н. А. Бойко