ЛЕКЦІЯ «ГРИГОРІЙ СКОВОРОДА І ПЕРЕЯСЛАВЩИНА» ДЛЯ УЧНІВ ЛІЦЕЮ-ІНТЕРНАТУ «ПАТРІОТ»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: П'ятниця, 18 жовтня 2019, 20:08
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

16 жовтня 2019 року для учнів 7-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» завідувачкою відділу «Меморіальний музей Г.С.Сковороди» Тетяною Радіоненко була прочитана лекція на тему «Григорій Сковорода і Переяславщина». За свій 71 рік життя Григорій Сковорода став для українців видатним філософом, просвітителем-гуманістом, педагогом та чудовим поетом. Його біографія та творчість заслуговують уваги та шани українців. Із зацікавленням ліцеїсти дізнавались про переяславський період життя Г.Сковороди в класі колишнього колегіуму. Сидячи за столами на дубових лавах, вони із захопленням слухали про навчально-виховний процес в колегіумі, про діяльність у ньому Сковороди та його конфлікт з єпископом. Зацікавили слухачів і легенди про особисте життя Григорія Сковороди його невдалу спробу одруження та легенда про смерть філософа.

Протягом свого життя Григорій наполягав на просвітництві, протиставляючи свої ідеї церковній схоластиці. Як філософ Сковорода завжди спирався на Біблію. Він завжди наполягав на тому, що Боже царство знаходиться всередині кожної людини. Дружбу Григорій Савич розглядає як необмежне джерело радощів та щастя. Проте він також наполягає, що вибір друзів – один із найвідповідальніших виборів у житті людини. За словами Сковороди друзів треба обирати серед людей «із чистою душею».

Упродовж усієї лекції наочним матеріалом для учнів слугували старовинні картини та твори сучасних художників.

Завідувачка НДВ  «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»                      Тетяна Радіоненко