ПЕРЕЯСЛАВСЬКІ ЛІЦЕЇСТИ ПРОСЛУХАЛИ ЛЕКЦІЮ ПРО ЦЕРКОВНОПАРАФІЯЛЬНІ ШКОЛИ НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Четвер, 24 жовтня 2019, 18:54

23 жовтня 2019 року учням 9-го класу Комунального закладу Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» молодшим науковим співробітником Музею історії УПЦ Світланою Авраменко була прочитана лекція на тему «Церковнопарафіяльні школи на Переяславщині».

Учні дізналися про розвиток і реформування початкової освіти духовного відомства в Переяславському повіті Полтавської губернії.

Лектор зупинилася на особливостях функціонування церковнопарафіяльних шкіл на Переяславщині в другій пол. ХІХ – на поч. ХХ ст., звернула увагу на організацію навчально-виховного процесу та їх матеріальне забезпечення.

У ході лекції розкрито роль духовенства в створенні мережі церковнопарафіяльних шкіл, простежено викладацький та учнівський склад того часу.

Зацікавила ліцеїстів історія церковнопарафіяльної школи, збудованої 1904 року в селі Велика Каратуль Переяславського повіту Полтавської губернії, яка є експозиційним об’єктом Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини НІЕЗ «Переяслав».

Упродовж лекції демонструвалися світлини вчителів та учнів церковнопарафіяльних шкіл, підручників, канцелярського приладдя.

Молодший науковий співробітник Музею історії УПЦ                                  С.М. Авраменко