РОЗМОВИ З ЦИКЛУ «ТАРАС ШЕВЧЕНКО, ЯКОГОМИ НЕ ЗНАЄМО»

Категорія: Культурно-освітні заходи Створено: Понеділок, 11 листопада 2019, 20:52

8 листопада у Меморіальному музеї Г.С. Сковороди розпочався цикл заходів «Тарас Шевченко, якого ми не знаємо». У стінах колишнього колегіуму зібралися учні Зош №2, працівники НІЕЗ «Переяслав» та жителі міста, щоб ближче познайомитися з Тарасом Шевченком, його поезією, а головне спільно, разом у колі близьких по духу людей, прочитати укладену у Переяславі авторську поетичну збірку «Три літа».

Впродовж заняття діти читали поезію Т. Шевченка «Наймичка», слухали одне одного, розмірковували, думали над прочитаним, обмінювались враженнями. Ініціатором даних зібрань виступила Римма Товкайло, громадська діячка, активістка, шевченкознавець, авторка книги «Простір прихованого» (презентація якої теж відбувалась у стінах Меморіального музею Г.С.Сковороди). Римма Іванівна зазначила:  «… «Три літа» – авторська поетична збірка, головна праця життя Т. Шевченка, священне писання, священне мислення образами краси, – Книга Життя, яку поет адресував Україні, щоб у тяжку хвилину вона стала для нас надійною опорою. З усвідомлення цього в дітей народжується не тільки розуміння важливості цієї книги в контексті війни, яка триває шість років, не обминаючи ні дорослого, ні дитину, але й бажання прочитати її якомога уважно. Події війни проходять перед очима учасників читання тлом, на якому і Сковорода, і Шевченко, і створені ними художні образи об’єднуються в одну філософію, одну цілісну картину світу, таку нам необхідну сьогодні. Почуття оголюються, думки набувають несподіваних відтінків значень і смислів…»

Попереду ще три заняття. Тож запрошуємо  усіх поціновувачів творчості Тараса Шевченка завітати  до Меморіального музею Г.С.Сковороди 14, 29 листопада та 11 грудня о 14:00.

Завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»                                      Тетяна Радіоненко