ПОДОРОЖ ТРИПІЛЬСЬКИМИ ЧАСАМИ

ПОДОРОЖ ТРИПІЛЬСЬКИМИ ЧАСАМИ

Під час шкільних канікул, 28 жовтня 2016 р., учні Гайшинської та Вовчківської шкіл Переяслав-Хмельницького району завітали до Музею трипільської культури Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», де здійснили захоплюючу й пізнавальну подорож трипільськими часами. Науковці музею організували та провели для них урок-мандрівку «Господарство трипільських племен».

На її початку всі мали можливість ознайомитися з роботою археологів, дізнатися, що дослідження розпочинаються з вивчення архівних та літературних джерел, топографічних карт та ін. Археологи Заповідника розповіли про інструменти та прилади, якими користуються археологи та методику дослідження археологічних пам’яток.  Споглядаючи музейну експозицію діти перенесли свій погляд та думки у тисячолітню минувшину. Через призму археологічних знахідок вони дізнавалися як давні землероби, що мешкали на теренах Східної Європи більше п’яти тисяч років тому, кам’яними та роговими мотиками обробляли свої земельні угіддя, кам’яними серпами збирали урожай, яких тварин тримали у домашньому стаді. Знахідки археологів, що знаходяться у музеї допомогли юним відвідувачам реконструювати ремесла й промисли трипільців. Завершуючи урок-мандрівку кожен зміг спробувати себе в одному з найдавніших ремесел – ткацтві, в ході майстер-класу, проведеного співробітницею музею Валентиною Білоусько.

Завідувач науково-дослідного відділу

«Музей трипільської культури»                                                                                 Дмитро Тетеря