Попередження

JFolder::files: шлях не є текою. Шлях: [ROOT]/images/zahody/Masnycia

Повідомлення

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/zahody/Masnycia
Як проводжали зиму та зустрічали весну у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав»

Як проводжали зиму та зустрічали весну у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав»

В останню суботу зими, 25 лютого 2017 року, Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» на території   Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини зібрав усіх гостей та друзів на традиційне святкове дійство проводів зими – Масницю.

Цього року бажаючих провести зиму на території музею просто неба виявилось дуже багато, відвідувачі почали приїжджати з дев’ятої години ранку, щоб до початку святкового дійства з екскурсією пройтися вулицями українського села.

З самого ранку діяв ярмарок народних майстрів, які заповнили торгові ряди різноманітними сувенірами та виробами ручної роботи. А також усі бажаючі могли скуштувати смачних страв. Для пошановувачів солодкого на ярмарку була представлена продукція Львівської Майстерні карамелі.

Відсвяткувати Масницю до Заповідника «Переяслав» приїхали люди з Києва, Борисполя, Черкас, Золотоноші, Білої Церкви, Лубен, Сум, Світловодська, Вінниці, Обухова, Рівного, Коломиї, Мукачевого.

Посеред базарної площі красувався з  соломи та очерету велетенський бичок, на якого майстер із Лубен Павло Даниленко дозволяв навіть сідати. Поряд з ним стояли півники, мавпочка, овечки біля яких охоче фотографувались відвідувачі.

Розпочався захід з веселих пісень у виконанні Народного аматорського ансамблю «Водограй» Виробничого управління комунального господарства м. Переяслав – Хмельницький, художній керівник Надія Потупа, музичний керівник Володимир Петриченко. Під час свята можна було побачити відтворення обряду «Закопування каші» у виконанні Вокальної студії «Фортуна» Переяслав-Хмельницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7, художній керівник Лариса Дорошенко.

 Існує ще багато різних і давніх звичаїв святкування Масниці. Одним з колоритних та головним є обряд «Народження колодки», а відтворив даний обряд Народний фольклорно-аматорський колектив «Вербиченька», з села Рудьківка, Бобровицького району, Чернігівської області, художній керівник Віра Іванівна Облакевич.

Протягом свята діти та дорослі мали можливість брати участь у різноманітних розвагах: перетягування линви, одягання та колихання Колодія, пов’язування  колодки неодруженим, танцювання на колодках, біг на дерев’яних лижах та інших. Цього дня пісня лунала лише весела та дзвінка, а у виконанні співочого гурту «Черешенька», з села Велика Стариця, Бориспільського району, художній керівник Зоя Тимченко, зачарувала та підняла настрій усім присутнім.

Як же гарно та весело було на святі. Оце так Масниця! Аж усі просилися до танцю, бо до нього запрошував Ансамбль народної пісні та побутового танцю «Громиця», з міста Києва, художній керівник Євген Пихтін. Учасники ансамблю були одягнені в автентичний одяг та під живий музичний супровід провели декілька веселих майстер-класів з українських побутових танців.

Під час свята проводився майстер-клас з виготовлення Колодія. Завершилось свято діставанням подарунків зі стовпа та спалюванням солом’яного опудала – позбавлення всього поганого та лихого.

Традиційно ведучим свята був Лауреат Міжнародних пісенних конкурсів Олег Малик-Маліновський, поряд з яким красувалася чарівна ведуча Ольга Аніскіна.

Більше фото: https://drive.google.com/drive/folders/0B_Qh3Zq9dpC5SkV4NGt3b0VMTFU