ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «КРАЄЗНАВСТВО ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ: ДОСЛІДЖЕННЯ, ПРОБЛЕМИ, ПОСТАТІ»

Категорія: Наукові заходи Створено: Вівторок, 23 жовтня 2018, 10:21
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

17 жовтня у межах програми VІI Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання» відбувся круглий стіл «Краєзнавство Переяславщини: дослідження, проблеми, постаті». Цей традиційний захід, що починаючи з 2013 р. вже вшосте поспіль збирає як місцевих краєзнавців так і дослідників з інших міст був організований Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» з нагоди 100-річчя музейної справи на Переяславщині та 95-ої річниці від дня народження Героя України М. І. Сікорського. Загалом до участі у його роботі було заявлено 19 доповідей. Їх тематична спрямованість була доволі різноманітною та охоплювала як суто історичні сюжети, так і стосувалася інших питань: теорії та методики краєзнавчих досліджень, історії сіл, історії музейної справи, генеалогії та біографістики, літературного краєзнавства, історії освіти тощо.

Так, на зібранні доповідачем к.і.н. Андрієм Блануцою (Інститут історії України НАН України) було розглянуто питання політичного та економічного життя на території Переяславського князівства після монгольського завоювання 1239 р. та до часу політичного підпорядкування Великому князівству Литовському у XIV ст. Дослідник к.і.н. В’ячеслав Лоха доповів про боротьбу козацтва Переяславського полку проти турецько-татарської агресії та військові походи переяславського козацтва 1680 – 1690-их рр. Історик-етнограф Людмила Набок ознайомила присутніх з досвідом складання енциклопедичного опису сільського населеного пункту на прикладі с. Помоклі зауваживши на необхідності структурованого аналізу, що включає загальні відомості, інформацію стосовно географічного положення, історії, характеру господарства, інфраструктури, релігійного життя громади населеного пункту, наявних комплексів пам’яток історії та культури. Краєзнавець-генеалог Андрій Кравцов (м. Київ) доповів присутнім про джерела до складання родоводу А. Козачковського та продемонстрував генеалогічне дерево цього роду.

До програми роботи круглого столу представнами НІЕЗ «Переяслав» було заявлено вісім доповідей, а саме: Сергія Вовкодава, к.і.н. Олександра Колибенка, к.і.н. Андрія Кузьменка, к.і.н. Олени Жам. Активну участь у роботі круглого столу узяли й науковці відділу історичного краєзнавства. Зокрема, результати свої досліджень у супроводі презентацій апробували Наталія Ревега (доповідь: «Видання 50-90-х рр.. ХХ ст. як джерело дослідження розвитку музейної справи на Переяславщині»), Наталія Шкіра (доповідь: «До історії школи села Підсінне Переяслав-Хмельницького району Київської області»), Єгор Єгоров (доповідь: «Пам’ятки НІЕЗ «Переяслав» у мюзиклі «Сорочинський ярмарок»). Наприкінці зібрання модератором круглого столу к.і.н. Тарасом Нагайком присутнім було запропоновано поставити запитання доповідачам та обговорити озвучені доповіді.

Таким чином, робота шостого за ліком краєзнавчого круглого столу завершила цикл заходів спрямованих на пошану постаті Героя України Михайла Сікорського.

 

Завідувач науково-дослідного відділу історичного краєзнавства, к.і.н.                  Тарас Нагайко