Круглий стіл «Місто Переяслав та Переяславська сотня в Генеральному описі Лівобережної України 1765–1769 років: спільний архівно-музейний проєкт»

Категорія: Наукові заходи Створено: Понеділок, 21 вересня 2020, 14:19

19 вересня у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» з нагоди 1113-ої річниці першої згадки міста у письмових джерелах відбувся науковий захід – круглий стіл «Місто Переяслав та Переяславська сотня в Генеральному описі Лівобережної України 1765–1769 років: спільний архівно-музейний проєкт».

З виступами до учасників зібрання звернулися заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи Олександр Колибенко, директор Центрального державного історичного архіву (м. Київ) Ольга Музичук, завідувач НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Тарас Нагайко.

Під час заходу було представлено сигнальний примірник видання, що розпочинає нову видавничу серію заповідника «Краєзнавчі зошити». Це збірка документальних матеріалів «Положаї. Село у Генеральному описі Лівобережної України 1765–1769 років». Перший випуск серії упорядковано Юрієм Коржовим за науково-редакційного супроводу трьох наукових установ – Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України та Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Директор архіву Ольга Музичук у межах діючого договору про співпрацю передала до Заповідника цифрові копії документів 43-х справ опису 1 фонду 57, Генеральний опис Лівобережної України 1765–1769 років (27 989 файлів цифрових зображень) для подальшої реалізації спільних проєктів.

Слід відзначити, що до подальшого опрацювання у межах співпраці зазначених установ планується залучити й інші документи Генерального опису у межах Переяславського полку.

Учасники круглого столу обговорили питання науково-методичної співпраці, а також ознайомилися з історією, пам’ятками та музеями міста.