НАУКОВИЙ СЕМІНАР «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ У НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

Категорія: Наукові заходи Створено: Понеділок, 09 листопада 2020, 12:31

6 жовтня 2020 року в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» відбувся науковий семінар «Актуальні проблеми наукових досліджень у НІЕЗ «Переяслав». Захід було проведено у онлайн-режимі у зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації стосовно захворювання на COVID-19, включенням Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Переяслава до так званої «червоної зони» та запровадженням дистанційної форми роботи наукових співробітників НІЕЗ «Переяслав».

У семінарі, який модерував заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» з науково-методичної роботи, професор Олександр Колибенко, взяли активну участь усі наукові співробітники заповідника. Перш за все було проаналізовано підготовку звітів про роботу науково-дослідних підрозділів НІЕЗ «Переяслав» за 2020 рік та їх планів роботи на 2021 рік, динаміку підготовки монографічних видань, каталогів та збірників заповідника порівняно з 2019 роком. Наступними розглядалися питання підготовки до друку чергового випуску збірника наукових праць заповідника «Переяславіка» та проблема популяризації експозицій музеїв НІЕЗ «Переяслав».

Основним завданням семінару був аналіз виконання наукових тем за 2020 рік науковцями заповідника, характеристика отриманих ними результатів та нових даних, а також їх апробація в межах наукових заходів та публікація у наукових виданнях.

Науковий семінар «Актуальні проблеми наукових досліджень у НІЕЗ «Переяслав», як і деякі інші наукові заходи заповідника 2020 року, було проведено на базі платформи «Google Meet», яка доступна для користувачів персональних комп’ютерів, планшетних пристроїв та мобільних телефонів (на ОС Android). Проведений захід вкотре підтвердив дієвість та зручність такої методики, спрямованої на одночасне залучення до безпосереднього наукового спілкування усіх наукових співробітників заповідника, незалежно від місця їх фізичного перебування.