Виставки

«СПАДОК ПОКОЛІНЬ» ВІД ЮЛІЇ ПЕТРЕНКО

У Музею Заповіту Т. Г. Шевченка в переддень відзначення дня народження генія українського народу, національного поета було відкрито виставку Юлії Петренко «Спадок поколінь».

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ ДИТЯЧИХ ХУДОЖНІХ РОБІТ

14 лютого 2025 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки «Батьківщині» (роботи лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезії Тараса Шевченка та Шандора Петефі).

ВИСТАВКА «ЗАБУТІ ІМЕНА ПЕРЕЯСЛАВЩИНИ. ВИДАТНИЙ ХУДОЖНИК ПАВЛО ПИЛИПОВИЧ ГЛОБА» (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ФОНДОВОЇ КОЛЕКЦІЇ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»)»

Павло Пилипович Глоба – художник, що творив у стилі реалізму, член Студії військових художників ім. М.Б.Грекова, член Союзу художників СРСР (з 1943 р.).

ФОТОВИСТАВКА «ІСТОРІЯ МУЗЕЮ ПРОСТО НЕБА»

8 січня 2025 р. у Музеї українського рушника пройшла зустріч з ветераном музейної справи Ніною Захарчук. На виставці «Історія Музею просто неба» представлено фотографії (69 предметів) з її особистого архіву.

ВИСТАВКА «УКРАЇНА –ОДНА, ЄДИНА Й НЕРОЗДІЛЬНА!»

21 листопада 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі, до Дня Гідності та Свободи, відкрито виставку «Україна –одна, єдина й нероздільна!», яку презентує Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Варто відзначити, що вперше, частина фотоілюстрацій, предметів та особистих речей учасників Революції Гідності 2013–2014 рр. була продемонстрована ще у 2015 р. Матеріали виставки відображають боротьбу українців за свою Незалежність на початку ХХІ ст.

Оргкомітет

ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «РУТЕНІЯ: ЛІТЕРИ, ВБРАНІ У ВИШИВАНКИ» З МАЙСТЕР-КЛАСОМ (ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ)

7 листопада о 13.00 год у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки художниці вірменського походження Марини Саркісян «Рутенія: літери, вбрані у вишиванки».

МИСТЕЦЬКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ ПРОЄКТ «ПЕРЕЯСЛАВ ЧОРНО-БІЛИЙ» ПРЕЗЕНТОВАНО НА XVIII ЗАБОЛОТНІВСЬКИХ ЧИТАННЯХ

17–18 жовтня 2024 р. відбулася Всеукраїнська наукова конференція ХVІІІ Заболотнівські читання, присвячена 80-річчю з часу заснування української Академії архітектури та Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного (ДНАББ) у її структурі.

У НАЦІОНАЛЬНОМУ ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНОМУ ЗАПОВІДНИКУ «ПЕРЕЯСЛАВ» ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА АВТОРСЬКОЇ ЛЯЛЬКИ «КНЯГИНІ ТА КНЯЗІВНИ УКРАЇНИ»

Переяслав – одне з найдавніших та найбільших міст Київської Русі. Історія міста налічує понад 1000 років. У 1054 р. було створено Переяславське князівство і його першим князем став один із синів Ярослава Мудрого – Всеволод.

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДКРИЛИ ПЕРСОНАЛЬНУ ВИСТАВКУ ЛЮДМИЛИ БАШУК

23 травня 2024 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулося відкриття виставки «Збірка Тараса Шевченка «Три літа» в ілюстраціях Людмили Башук». Захід проходив у рамках науково-просвітницького проєкту «Десяте літо», що є платформою для презентації та реалізації наукових і просвітницьких задумів, покликаних забезпечити процес національно-патріотичного виховання громадян через втілення шевченківських постулатів та розкриття світоглядних сенсів творчого доробку Кобзаря.

ВИСТАВКА «ТРАДИЦІЙНА ГУЦУЛЬСЬКА РІЗЬБА» (ІЗ МУЗЕЙНОГО ЗІБРАННЯ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»)

У «Музеї козацької слави. Роботи Василя Завгороднього» Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» створено виставку «Традиційна гуцульська різьба» (із музейного зібрання НІЕЗ «Переяслав»). Для огляду представлено предмети декоративного різьблення другої половини ХХ ст., виготовлені в західних регіонах України, зокрема на Гуцульщині.