Виставка «Реліквії єврейського народу»

Категорія: Виставки Створено: Субота, 15 вересня 2018, 10:28
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

З 14 вересня по 30 жовтня 2018 року в Музеї класика єврейської літератури Шолом-Алейхема демонструється виставка «Реліквії єврейського народу» (з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав»).

Іудаїзм – одна з древніх релігій, що збереглася до нашого часу лише з невеликими змінами. Йому належить виняткова роль в історії єврейського народу, коли в умовах втрати державності і території, релігія стала засобом збереження національної ідентичності.

Єврейська релігія багата на символи й обряди. Протягом століть у єврейських домівках, синагогах під час здійснення ритуальних церемоній  використовувались різні предмети іудаїки, які були засобами поклоніння Господу та оспівування його. Тора, менора, медуза, молитовник, талес і філактерії – речі, які в наш час можна побачити лише у музейних експозиціях, синагогах та приватних колекціях. Ознайомитись з сакральними предметами іудаїки, традиціями єврейського народу допоможе наша виставка.

Запрошуємо всіх бажаючих оглянути виставку та долучитися до традицій та цінностей єврейського народу.

Завідувач НДС «Музей класика єврейської літератури Шолом-Алейхема»                             Гладун Л.І.