ВІДКРИТО ВИСТАВКУ «СКАРБИ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»» (з фондових колекцій нумізматики та фалеристики)

Категорія: Виставки Створено: Неділя, 16 вересня 2018, 14:26
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Збірка нумізматики та фалеристики складалася протягом багатьох років, була започаткована у 50-х роках ХХ ст. і продовжує поповнюватись новими надходженнями. Музейні предмети, що входять до цих груп збереження за типологією поділяються на нагороди військові, службові, ювілейні, пам’ятні, знаки приналежності академічні, членські, сувеніри, жетони та ін. Серед них чимало таких які випущені з присвятою визначним діячам науки і культури та ін. Практика карбування таких монет, відзнак, медалей, знаків існує в країнах Європи та світу. Не стало виключенням і використання тематики електрозварювання у пам’ятних відзнаках, медалях, значках тощо. Особливо багато їх було випущено у 80-х роках ХХ ст. у зв’язку з відзначенням низки пам’ятних подій, як то: 100-річчя винайдення електрозварки М. Бенардосом, ювілею створення Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України та ін.

На виставці представлено ювілейні медалі присвячені 100-річчю з дня народження Є.О. Патона, «Н. Бенардос 100-лет электросварке». «Н.Г. Славянов 100-лет сварке плавящимся электородом. 1888-1988», «50-річчя Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона», значок «100 лет изобретения Н.Г. Славянова» та інші, що дають можливість пізнати внесок цих видатних особистостей та установ у розвиток інженерної думки в галузі електрозварювання. Всі вони є частиною фондової колекції НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ».

Завідувач НДС «Музей М. М. Бенардоса»                                                      В. М. Ткаченко