ВИСТАВКА З НАГОДИ 120-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Є.Ф. ІЩЕНКА У МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МУЗЕЇВ

Категорія: Виставки Створено: Вівторок, 21 травня 2019, 15:06
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

18 травня, у Міжнародний день музеїв, у Музеї хліба Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» була відкрита виставка з нагоди 120-річчя з дня народження Є.Ф. Іщенка.

Єфрем Федотович Іщенко (1899-1976) – громадський діяч, пенсіонер, інвалід Великої Вітчизняної війни, меліоратор за освітою і краєзнавець за покликанням, належить до когорти першопрохідців, фундаторів Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Не будучи фахівцем у музейній сфері, 1966 р. він одноосібно розробив проект «музею просто неба» в Переяславі-Хмельницькому під назвою «Генеральний проект етнопарку-музею України просто неба в м. Переяславі-Хмельницькому та його околицях Київської області», у якому виклав власне бачення низки концептуальних питань, пов’язаних із створенням скансену. Першочергову увагу дослідник-самоук звернув на теоретичні основи та методологічні засади побудови музею-скансену. Пристрасний мрійник сподівався створити гігантський, безмежний музей і показати в ньому всю велич України, відтворити її історію з найдавніших часів і до сьогодні в усіх її деталях. Основне місце у структурі музею він відводив «великому трударю – українському селянину».

Є.Ф. Іщенко створив значний науковий доробок у вигляді проектів, схем, картограм, описів, пояснювальних записок, листів, методичних рекомендацій, частина з яких представлена на виставці. Цікаві ініціативи й конкретні зусилля по їх реалізації дають всі підстави вважати Єфрема Федотовича видатною особистістю, патріотом своєї країни.

На виставці представлено світлини, листи, документи, публікації про Є.Ф. Іщенка з фондової колекції НІЕЗ «Переяслав», архівного відділу Переяслав-Хмельницької міської ради, приватних родинних архівів О. Жам, Г. Козій, В. Щербини, О. Горбового.

Виставка відкрита для огляду з 18 травня по 18 червня 2019 року. Музей працює з 9 до 17 години без вихідних.

Провідний науковий співробітник Музею хліба                                                            Олена Жам