У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДКРИЛИ ВИСТАВКУ «ДЕРЕВ’ЯНІ ХРАМИ УКРАЇНИ»

Категорія: Виставки Створено: П'ятниця, 24 травня 2019, 20:31
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

22 травня 2019 року об 11.00 год у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка була відкрита виставка «Дерев’яні храми України. Авторські роботи В’ячеслава Коломійця», на якій представлені макети 20-ти реальних старовинних християнських храмів, що знаходилися у різних регіонах України. Дана виставка демонструється у нашому музеї за сприяння Української Лютеранської Церкви Святого Марка, що у м. Києві. Творець цих макетів – Коломієць В’ячеслав Іванович.

В’ячеслав Іванович Коломієць народився у 1948 р. у м. Борзні Чернігівської обл. у сім’ї службовців. Мати і батько були учасниками ІІ світової війни. В м. Борзна закінчив середню школу, в Києві – політехнікум зв’язку і був призваний на дійсну службу в армію. У 1976 р. з відзнакою закінчив Одеський електротехнічний інститут зв’язку. 40 років працював у обласній дирекції «Укртелекому». Почесний зв’язківець України. Одружений, має сина, доньку та онуку. Займається стендовим моделюванням. У роботі використовує липу, фанеру, шпон, дріт, фарби, клей.

Свою майже ювелірну роботу В'ячеслав Іванович починав кілька років тому. Більшість прототипів відтворених моделей давно зруйновані. Деяким із цих храмів ‒ кількасот років. Серед них ‒ пам’ятки архітектури та об’єкти культурної спадщини ЮНЕСКО. Частина з них досі діє на території України, а  окремі можна побачити лише у вигляді дерев'яних макетів, створених руками автора.

На відкриття виставки були запрошені віряни Української Лютеранської Церкви, музейні працівники, громадськість міста, учні 8 класу Переяслав-Хмельницької ЗОШ №1.

З привітальним словом до присутніх звернулися перший заступник генерального директора НІЕЗ «Переяслав» Петруня Анна Петрівна, заступник міського голови з гуманітарних питань Губенко Валентина Валеріївна та єпископ Української Лютеранської церкви Горпінчук В’ячеслав Володимирович.

Модератором заходу була завідувач відділом організаційно-масової роботи БХТДЮМ Сахно Анна Валеріївна, яка має прекрасні акторські дані, неперевершений талант ведучого. Відкриття виставки розпочалося виконанням гімну «Боже великий єдиний, нам Україну храни», який співала Сахно А. В. та їй допомагали присутні у залі.

 Від щирого серця дякуємо всім, хто прийшов на відкриття виставки і долучився до шедеврів сакрального мистецтва, створеного людськими руками.

Завідувач НДВ «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка»                         Кухарєва Н. М.