У МУЗЕЇ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ СЕРЕДНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ ВІДБУЛАСЬ ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИСТАВКИ «КІНОМИТІ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ»

Категорія: Виставки Створено: Понеділок, 30 вересня 2019, 22:57

28 вересня 2019 р. у Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини з нагоди проведення Всеукраїнського фестивалю майстрів народної творчості «Переяславський ярмарок» відбулась презентація виставки «Кіномиті НІЕЗ «Переяслав». Щорічно у другу суботу вересня відзначається День українського кіно, що з 1996 р. має статус офіційного державного професійного свята. Продемонстрована виставка ознайомила відвідувачів з частиною кінематографічної спадщини, що створювалась з залученням об’єктів Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Зокрема значну їх кількість становлять пам’ятки Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

На презентаційному банері було представлено кадри з шести фільмів, знятих у період з 1970 р. по 2019 р.: «Хліб і сіль» (1970), «Хата нашого роду» (1970), «Веселі Жабокричі» (1971), «Дорога на Січ» (1994), «Сорочинський ярмарок» (2004), «Кріпосна» (2019). Матеріали виставки наочно засвідчили використання об’єктів національної культурної спадини, зосереджених у НІЕЗ «Переяслав» у відомих кінострічках. Загалом список творів кіномистецтва, створених за час існування переяславського музейного комплексу, є доволі значним та включає понад чотири десятки кінофільмів художнього та документального жанрів.

Виставка викликала інтерес у відвідувачів, які активно ділилися своїми враженнями, а дехто навіть спогадами про безпосередню участь у зйомках.

Молодший науковий співробітник НДВ історичного краєзнавства                   Єгоров Є.Г.