ФОТОВИСТАВКА «КВІТКОВИЙ ДИВОГРАЙ НІНИ ЗАХАРЧУК» У МЕМОРІАЛЬНОМУ МУЗЕЇ Г.С. СКОВОРОДИ

Категорія: Виставки Створено: Неділя, 04 жовтня 2020, 11:18

Які дивовижні ці квіти,

У кожній чарівність своя

Всі різні, та й що говорити –

У квіти закохана я…

Надія Красоткіна.

Для більшості з нас квіти — це просто мешканці ошатних осель або елемент декору, вишуканий подарунок на свято або презент від небайдужої вам людини просто для створення піднесеного настрою. А для квіткарів — це захоплення прекрасним, яке зрештою перетворилося на спосіб життя. Ця галузь із багатовіковими традиціями продовжує розвиватися і дивувати різноманіттям сортів, розмірів, кольору квітів та незвичайними композиціями.

30 вересня у Меморіальному музеї Г.С.Сковороди відбулося відкриття першої персональної фотовиставки Ніни Олександрівни Захарчук «Квітковий дивограй Ніни Захарчук». На відкриття завітали представники адміністрації НІЕЗ «Переяслав», колеги, друзі рідні.

Ніна Захарчук – відома в Переяславі квітникарка. У її обійсті ростуть сотні різноманітних рослин. Від нарцисів до хризантем. Більшість сортів тут – багаторічні. З ранньої весни до пізньої осені обійстя Ніни Олександрівни буяє різнобарв’ям квітів.

Захарчук Ніна Олександрівна народилася 21 травня 1949р. у с. В’юнищі Переяслав-Хмельницького району в сім’ї вчителя. Закінчила Переяслав-Хмельницьке педагогічне училище, та Київський педагогічний інститут ім. М. Горького. Трудову діяльність розпочала у Чернівецькій області вчителем початкових класів. З 1980 по 2011рр. працювала в НІЕЗ «Переяслав» старшим науковим співробітником, завідувачем музею Шолом Алейхема.

Захоплення квітами їй передалося від батьків, на подвір’ї яких завжди буяли квіти. Із вдячністю Ніна Олександрівна згадує свою вчительку Швидку Катерину Іванівну, відому у 80-х роках у місті квітникарку, яка дарувала своїй учениці розсаду рідкісних квітів і при цьому говорила: «В тебе повинен бути найкращий квітник». І Ніна Олександрівна любить дарувати свої квіти друзям та знайомим, а найкращі вона завжди несе до церкви. Її обійстя у мікрорайоні Борисівка з ранньої весни до пізньої осені буяє в квітах, яких налічується більше 100 видів. «Квіти – моя радість у житті» – любить повторювати Ніна Захарчук.

Безліч квітів роблять не тільки наше життя яскравішим, вони також сприяють очищенню і оздоровленню повітря навколо нас, наповнюючи його киснем, тонким і ніжним ароматом. Ці рослини ще вміють дарувати гарну енергію, лише згадайте посмішку і радість людей, яким ви дарували квіти. Для людини дуже важливо навчитися знімати щоденне напруження. У цьому допомагають квіти. Красиві, свіжі і ніжно пахнучі букети квітів сприяють тільки хорошим думкам, заряду енергії і почуттю задоволеності життям.

 Завідувач НДВ «Меморіальний музей Г.С.Сковороди»                                                            Тетяна Радіоненко