У музеї «Заповіту» Т.Г. Шевченка було відкрито виставку творчих робіт художника Романа Мотузка

Категорія: Виставки Створено: П'ятниця, 11 листопада 2016, 11:32
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

26 жовтня 2016 року об 11 годині у музеї «Заповіту» Т.Г. Шевченка було відкрито виставку творчих робіт художника Романа Мотузка.На виставці представлено 27 робіт художника, присвячених Переяславу.

Роман Мотузок – старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди (викладає рисунок, живопис, композицію), член Національної спілки художників України. Закінчив Харківське художнє училище (живописно-педагогічне відділення), Харківський державний педагогічний університет (художньо-графічний факультет).

Народився 2 жовтня 1972 року у м. Новоград-Волинський на Житомирщині. Роман Мотузок працює в галузі станкового живопису та графіки. Його роботи експонувалися на регіональних та обласних художніх виставках (Київ, Переяслав-Хмельницький), на всеукраїнських художніх виставках у Києві, Житомирі та ін., на міжнародних виставках.

Тематика творів, представлених на виставці, показує неповторність переяславської землі,  в якій історія органічно вписується  в картини навколишньої природи. Сюжети картин прості, виконані в реалістичній манері. Палітра кольорів спокійна, витримана в лагідних тонах, куди одначе прориваються і яскраві барви.

У ході заходу з привітальним словом до присутніх звернувся учений секретар НІЕЗ «Переяслав» Ткаченко В.М., який відзначив важливість показу подібних виставок для жителів міста та його гостей. Заступник Переяслав-Хмельницького міського голови Губенко В.В. вказала на залюбленість Романа Мотузка у Переяслав та його краєвиди». Соліст Переяслав-Хмельницького РБК Микола Гриценко виконав «Пісню про Переяслав». Тріо НЦК «Зустріч»: Наталія Олександрова, Оксана Чирка, Василь Заболотній виконали запальну українську народну пісню «Дівчино моя, переяславко». Член Національної спілки письменників України Олександр Володимирович Матвієнко  прочитав декілька своїх ліричних поезій.

Родзинкою свята став виступ автора полотен виставки Романа Мотузка, який виконав українську народну пісню «Чом ти не прийшов…». Також він розповів про історію написання представлених на виставці робіт. З побажаннями успіхів у роботі звернувся до автора директор Переяслав–Хмельницької дитячої художньої школи Степан Куций. Своїми роздумами про виставку та автора полотен поділилась кандидат педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний університет імені Григорія Сковороди», художник-технолог, член Спілки дизайнерів України Стрілець О.В. Про свої враження від перегляду виставку розповіли: кандидат педагогічних наук Тетяна Носаченко, студентка Ольга Марушевська і поетеса Марія Карп’юк. Після закінчення презентації виставки гості довго не розходились, знайомлячись з полотнами Романа Мотузка та спілкуючись з ним.

 

Старший науковий співробітник

науково-дослідного відділу

Музею «Заповіту» Т. Г. Шевченка                                                               Дембіцький С.С.