19 серпня – День пасічника

Категорія: Історичний календар. Обрядовість Створено: Субота, 18 серпня 2018, 23:57
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Професійне свято бджолярів в Україні почали відзначати з 1997 року, яке встановлене Указом Президента України № 815/97, з підтримки ініціативи Міністерства агропромислового комплексу України та Спілки пасічників України. З цього часу це свято увійшло до календаря святкових днів пасічників.

Для відзначення Дня пасічника стало традицією проведення науково-практичних конференцій, святкових засідань Спілки пасічників, круглих столів із обговорення проблем бджільництва та досягнутих високих результатів, основи яких закладені найпершими видатними бджолярами – П.Прокоповичем та М.Вітвицьким.

Розширили традиції святкування фестивалі, ярмарки та виставки продажу  медової продукції приватних бджолярів-любителів. Тут проводять дегустацію всієї медової продукції, яку можна покуштувавши, вибрати та придбати найкращу, найсмачнішу. Презентують нову літературу з бджільництва. Пропонують бджолиний інвентар. На святкування запрошують фольклорно-етнографічні колективи, які розважають усіх присутніх приємними наспівами та мелодіями.

Бджільництво – давній промисел, який відомий тисячі років на нашій землі й зазнав декілька етапів свого розвитку. На сьогоднішній день кожна сьома тонна світового меду – українська, а на пасіках, які знаходяться на українських землях «працює» близько п'яти мільйонів бджолиних сімей.

Цього ж дня православні християни відзначають Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучним Спасом. За традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники починають загодовувати бджіл та освячують вулики, перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.

 

Завідувач НДС «Музей історії бджільництва Середньої Наддніпрянщини»                       Н.Д. Дем’яненко