21 КВІТНЯ – УКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ДОВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Категорія: Історичний календар. Події Створено: П'ятниця, 20 квітня 2018, 11:09
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

Починаючи з 1998 року, щороку в третю суботу квітня, згідно з Указом Президента України № 855/98 відзначається Український день довкілля.

 Власне відзначення свята пов’язане не з подіями в самій Україні, а з проведенням у 1972 р. Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших та зіграла вирішальну роль в історії глобального екологічного руху. Тоді була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля та декларує 26 принципів збереження природи. На річницю проведення конференції й було призначено дату свята.

В Український день довкілля стало доброю традицією проведення різних екологічних акцій та заходів, що спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань. Зазвичай всі ці події широко висвітлюються у пресі, оскільки головна мета відзначення свята – підвищення рівня свідомості українців у питаннях, що стосуються збереження безпеки довколишнього середовища.

У 2018 р. Український День довкілля припадає на 21 квітня. У межах Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» напередодні цього свята заплановано проведення тематичного заходу «Посади дерево» на базі Музею історії лісового господарства. На акцію запрошені представники ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» та учні класу шкільного лісництва. Будуть продемонстровані майстер-класи різних способів посадки дерев – за допомогою меча Колєсова та традиційного способу. Учасники заходу візьмуть участь у закладенні липової алеї на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини.

Завідувач науково-дослідного сектора

«Музей історії лісового господарстваСередньої Наддніпрянщини»                                      Ірина Бова