Європейський день парків

Категорія: Історичний календар. Події Створено: Четвер, 24 травня 2018, 14:02

24 травня відзначають Європейський день парків з метою охорони природних територій у 36 європейських країнах. Цього дня у 1909 році у Швеції було створено перший із дев’яти Національних парків, які згодом стали першими Європейськими Національними парками. З тих пір природні території, що охороняються, стали невід’ємною частиною природного і культурного надбання Європи.

Україна має значний природно-заповідний фонд, в складі якого також є парки, як природні, так і створені людською рукою. Ці об’єкти ландшафтної архітектури мають території з природною чи спеціально насадженою рослинністю, алеями, водоймами тощо. Їх призначення – повсякденний відпочинок та дозвілля.

У Київській області до мережі природно-заповідного фонду України як об’єкти загальнодержавного значення внесено дендропарк «Олександрія» у м. Біла Церква та три парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва: Згурівський, Кагарлицький і Ташанський.

Зокрема, на Переяславщині розташований Ташанський парк, який має загальну площу 144 га. Указом Президента від 20.08.2013 р. №715/96 парку пам’ятці садово-паркового мистецтва «Ташанський» було надано статус загальнодержавного значення.

Він був закладений у 1775 році графом Олександром Рум’янцевим-Задунайським у ландшафтному стилі із системою мальовничих ставків. У часи князя Горчакова парк зазнав значних позитивних змін, збагатився екзотичними породами дерев: дуб пірамідальний, клен канадський, гледичія, сосна Веймутова, сосна кримська, бархат амурський, різновиди акації, каштана, ялини тощо.

У Європейський день парків звертаємо увагу на парк-пам’ятку «Ташанський». Хоч на сьогодні цей об’єкт знаходиться під охороною держави, та його стан потребує реконструкції та збереження через занедбаність.

Завідувач НДС «Музей історії лісового господарства Середньої Наддніпрянщини»                    Ірина Бова