1 червня 1999 року Переяслав-Хмельницькому державному історико-етнографічному заповіднику було надано статус національного

Категорія: Історичний календар. Події Створено: Середа, 30 травня 2018, 21:42

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» створений постановою ЦК КПУ і Ради Міністрів Української РСР від 13 березня 1979 року № 123 «Про оголошення комплексу пам’яток історії та культури м. Переяслава-Хмельницького Київської області державним історико-культурним заповідником» на базі комплексу пам’яток історії та культури м. Переяслава-Хмельницького Київської області.

15 березня 1999 року видана Постанова Кабінету Міністрів України № 376 «Про перейменування Переяслав-Хмельницького державного історико-культурного заповідника» на «Переяслав-Хмельницький державний історико-етнографічний заповідник».

1 червня 1999 року Переяслав-Хмельницькому державному історико-етнографічному заповіднику було надано статус національного згідно з Указом Президента України № 598/99 «Про надання Переяслав-Хмельницькому державному історико-етнографічному заповіднику статусу національний».

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» є державним культурно-освітнім та науково-дослідним закладом, створеним на базі комплексу пам’яток історії, археології, архітектури, культури, природи, і призначеним для вивчення, зберігання та використання цього комплексу, залучення громадян до вітчизняної історико-культурної спадщини і формування національної свідомості українського народу. Заповідник має особливу історико-культурну і наукову цінність.