27 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

Категорія: Історичний календар. Події Створено: Середа, 26 вересня 2018, 23:04

Всесві́тній де́нь туризму – свято, що відзначається щорічно 27-го вересня з метою пропаганди туризму, процвітання туристичних регіонів,  розвитку зв'язків між народами різних країн.

Свято засноване у 1979-му році Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, Іспанія та запропонували відзначати 27-го вересня.

Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн.

У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації — головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

Девіз 1980 років був «Внесок туризму у збереження культурної спадщини, у загальний мир і взаєморозуміння», наприклад, в 2009 році це «Туризм – тріумф різноманітності», в 2017 девізом була фраза «Стійкий туризм - інструмент для розвитку».

В незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» також безпосередньо причетний до цього свята.  23 різнопланові музеї Переяслава  - то є перлина та окраса нашого міста, створена істориком, етнографом, музеєзнавцем та археологом, Генеральним директором Михайлом Івановичем Сікорським.

Щороку десятки тисяч громадян з міст, містечок та сіл України, іноземні туристи, прагнучи збагатити свої знання, доторкнутися до витоків української минувшини, відвідують музеї НІЕЗ «Переяслав».

Музеї дають змогу побувати в давньому минулому, побачити сьогодення людства, його здобутки і навіть заглянути у майбутнє.

Вислів Максима Рильського актуальний і донині: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього».

Відділ екскурсійно-масової роботи