МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПОШТИ

Категорія: Історичний календар. Події Створено: Понеділок, 08 жовтня 2018, 22:52

Пошта є найбільшою у світі мережею доставки повідомлень. 9 жовтня відзначають всесвітній день пошти або Міжнародний день поштової служби. У Швейцарії, у м. Берні, 9 жовтня 1874 року 22 країни підписали Бернський договір, заснувавши Генеральний поштовий союз. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітня поштова система.

Українська пошта є однією зі складових частин світової поштової мережі. Членами ВПС є 192 країни, що разом утворюють єдиний поштовий простір. Поштовий зв'язок пройшов багато етапів розвитку від примітивної передачі інформації (димом, ударами барабанів, передача вивчених гінцем напам`ять усних повідомлень тощо) до сучасного інтернету, літаків, потягів, пароплавів. Сьогодні мережа поштової доставки переживає активне реформування в усьому світі. Глобалізація, інтернет внесли свої корективи в її роботу і, відповідно, змінили вимоги клієнтів пошти до оперативності та зручності її діяльності.

У Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини розташований музей «Поштова станція», який був створений у 1993 році. Експозиція музею знаходиться у приміщенні колишнього міщанського будинку ХІХ ст., який до 1987 року знаходився по вулиці Жовтневій (нині Покровська) в місті Переяславі-Хмельницькому.

Музей «Поштова станція» знайомить відвідувачів з історією розвитку вітчизняного поштового зв’язку ХІХ ст. – поч. ХХ ст. на прикладі поштової станції повітового міста Переяслава Полтавської губернії, розкриває особливості життя і побуту поштових службовців і подорожніх. У музеї відтворено побутові умови типової поштової станції ХІХ ст., які вводять відвідувача в атмосферу того часу, в якому жили й працювали працівники поштових станцій, перебували подорожуючі. У першій кімнаті представлено канцелярію поштової станції. Тут зберігалася казна і важливі документи. Експозиція другої кімнати висвітлює побут родини станційного доглядача. Третя кімната відводилася для відпочинку, а іноді й ночівлі пасажирів. Цікавою й оригінальною є четверта кімната - «ямщицька», в якій ямщики відпочивали, грілися після довгої дороги, харчувалися, лагодили упряж та розважалися. В експозиції відтворено побутові умови перебування візників на станції під час перерви між поїздками.

Відвідавши Музей «Поштова станція» ви зможете поринути у атмосферу, яка була на поштових станціях кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Завідувач НДС «Музей «Поштова станція»                                          Т. В. Грудевич