Новини

ПРАЦІВНИКИ НІЕЗ «ПЕРЕЯСЛАВ» ПРОВЕЛИ ОБСТЕЖЕННЯ ПАМ’ЯТКИ ЗА ДОПОМОГОЮ КВАДРОКОПТЕРА

Категорія: Новини Створено: Четвер, 08 лютого 2018, 19:55

8 лютого 2018 року працівники Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» провели обстеження павільйону, збудованого для захисту та експонування залишків церкви ХІ ст. із використанням сучасного обладнання – квадрокоптера.

Захисний павільйон був споруджений у 1954-1958 рр. для збереження та експонування унікальної археологічної пам’ятки та є спорудою літнього типу без обпалення, з легкою покрівлею та стелею. У вітчизняній музейній практиці накриття такого значного археологічного об’єкту захисними павільйоном було першим досвідом масштабної музеєфікації шляхом збереження на місці розкопок та подальшого експонування архітектурно-археологічної пам’ятки.

Експозиція Археологічного музею висвітлює матеріальну та духовну культуру племен та народів, що заселяли Переяславщину від пізнього палеоліту до давньоруського часу включно, при цьому підкреслюється безперервність заселення території краю з найдавніших часів із акцентом на розвиток праслов’янського та слов’янського етносів на території Середньої Наддніпрянщини. Найбільш насиченим є розділ експозиції, присвячений пам’ятці національного значення – давньоруському літописному місту Переяславлю.

Отримані під час дослідження дані допоможуть оцінити стан павільйону та визначити необхідність проведення заходів, спрямованих на його збереження.

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены