Новини

ВІДБУЛАСЯ 17-А ВСЕУКРАЇНСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІСТОРІЇ НАУКИ І ТЕХНІКИ»

Категорія: Новини Створено: Понеділок, 01 жовтня 2018, 21:06

27–29 вересня 2018 року у м. Києві, на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» проходила 17-а Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні питання історії науки і техніки». Організаторами конференції виступили: Центр пам’яткознавства НАНУ і УТОПІК, Інстиут досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАНУ, Академія інженерних наук України, Академія наук вищої освіти України, Асоціація працівників музеїв технічного профілю, Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ» та згаданий уже Національний технічний університет.

Цьогорічна конференція була присвячена 120-річчю Київського політехнічного інституту, 120-річчю від дня народження В. В. Данилевського та 20-річчю Державного політехнічного музею.

З вітальним словом, на пленарному засіданні, до учасників конференції звернувся проректор з наукової роботи НТУУ «КПІ» доктор наук, професор, академік НАН України, заслужений діяч науки і техніки Михайло Юхимович Ільченко. На ньому виступили: Гріффен Л.О., д-р техн. наук, проф., президент Асоціації музеїв технічного профілю, Писаревська Н.В., директор Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ», а також зі своїми доповідями: О.Г. Луговський, В.А. Шендеровський, В.В. Татарчук, В.І. Кузнєцов, В.С. Савчук, А.І. Харук, Н.О. Рижева.

У роботі конференції взяв участь і кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, завідувач НДС «Музей М.М. Бенардоса» Віктор Миколайович Ткаченко. У своєму виступі він зазначив, що експозиція Музею яка присвячена винахіднику електрозварювання Миколі Миколайовичу Бенардосу та у якій показано досягнення науки в галузі електрозварювання має значні можливості у популяризації пам’яток науки й техніки. Адже прилади та агрегати, що демонструються є унікальними та мають неабияке значення для вивчення історії науки та розвитку технічних досягнень людства.

Усі присутні на конференції отримали збірники матеріалів конференції зі своїми повідомленнями статтями.

Завідувач НДС «Музей М.М. Бенардоса»                                              В. М. Ткаченко.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены