Новини

НІЕЗ «Переяслав» взяв участь у міжнародному форумі «Діалог двох культур – 2019»

Категорія: Новини Створено: Неділя, 20 жовтня 2019, 09:37
Notice: Undefined variable: info in /home/ksere795/niez.com.ua/templates/urbanlife/html/com_content/article/default.php on line 176

У вересні цього року пройшов ХV традиційний літературно-мистецький форум «Діалог двох культур», який було організовано на базі обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького в м. Кременці. Захід відбувся під патронатом Міністерства культури та національної спадщини РП, Генерального Консульства РП у Луцьку, Ректора Люблінського католицького університету Яна Павла II й за фінансового сприяння Сенату Речі Посполитої Польщі і Міністерства культури та національної спадщини РП. Організаторами від Польщі виступили: Фундація «Допомога полякам на Сході» і Музей Юзефа Пілсудського в Сулеювку.

У форумі взяв участь завідувач науково-дослідного відділу «Меморіальний музей академіка В. Г. Заболотного», к. і. н., с. н. с. Андрій Кузьменко, який виступив із доповіддю на тему: «Вплив переяславського спадку Шолом-Алейхема на формування світоглядних засад його творчості крізь призму аналізу публікацій у польсько-єврейській пресі міжвоєнного періода».

Також дослідник із Переяслава став активним учасником комунікації з музейниками, пам’яткоохоронцями, реставраторами, науковцями, викладачами й митцями Польщі і України, діяльність яких пов’язана з музейною та пам’яткоохоронною справою. Важливою складовою діалогу стало знайомство з досвідом польських колег у сфері реставрації й музеєфікації пам’яток громадської, сакральної та цивільної архітектури, оборонних споруд. Окремо зверталась увага на впорядкування некрополів та відновлення могил і поховань на території Польщі й України.

Теоретико-методологічну базу та практичний бік проведеної фахівцями і дослідниками роботи було презентовано в їх доповідях, а також під час обстеження замкової та фортифікаційної архітектури у Накваші, Підкамені, Вишнівці, Збаражі й Кременці. У ході безпосередніх дискусій з польськими музейниками відбувся обмін досвідом та знайомство з новітньою методологією застосування людиноцентричних підходів при вивченні й експонуванні музейних предметів і зібрань.

Завідувач НДВ «Меморіальний музей академіка В. Г. Заболотного»,  к. і. н., с. н. с.          Андрій Кузьменко

 

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены