Новини

ПАМ’ЯТІ КОЛЕГИ

Категорія: Новини Створено: П'ятниця, 15 листопада 2019, 08:44

ЮРЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ

Минає 40 днів від дня (7.10.2019 р.), коли пішов у Вічність наш колега – переяславський археолог, музеєзнавець, кандидат історичних наук Олександр Васильович Юрченко.

Народився Олександр Юрченко 5 липня 1979 р. в м. Переяславі-Хмельницькому Київської області. Давня історія та археологія вабила його з юнацьких років. Тому закономірним вибором став вступ на історичний факультет Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди (1996-2001). Ще студентом він захопився польовою археологією, брав участь у розкопках переяславського заповідника та інституту. По закінченню інституту отримав кваліфікацію «вчитель історії та народознавства».

Працював у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» з 1 липня 2004 р. Наукову роботу розпочав на посаді молодшого наукового співробітника науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури» НІЕЗ Переяслав, з 2005 р. переведений на посаду старшого наукового співробітника науково-дослідного сектору «Археологічна експедиція», з 2016 р. – завідувача науково-дослідного відділу «Археологічний музей», з 2018 р. – старшого наукового співробітника науково-дослідного відділу археології. Кандидат історичних наук, 2013 р. захистив дисертацію та тему: «Дослідження археологічних пам’яток Переяславщини: історіографія (ХІХ – початок ХХІ ст.)». Із 2013 р. – член Національної спілки краєзнавців України. Наукові інтереси дослідника: археологія та давня історія України, історична топографія, краєзнавство.

О.В. Юрченко є автором 67 опублікованих статей та публікацій, 7 наукових звітів за результатами археологічних досліджень, учасник 15-ти археологічних експедицій.

Археологічний пошук був не лише його роботою за посадою, але й покликом душі. Навіть перебуваючи у відпустці, яку він волів проводити у селі Лецьки на Переяславщині, звідки походив його рід, присвячував археологічним розвідкам нових пам’яток. Археологічним пам’яткам басейну р. Броварки, на берегах якої Олександр виріс, була присвячена його монографія, яку, на жаль, він не встиг видати. Остання наукова тема, над якою працював Олександр Васильович, –  «Керамічні комплекси долини р. Броварка другої половини ХІІІ–XVIII ст.». Остання публікація О. Юрченка теж була присвячена цій тематиці: «Пам’ятки другої половини ХІІІ-ХVІ ст. долини р. Броварки на Переяславщині». Вона вийшла друком у збірнику наукових праць «Нові дослідження пам’яток козацької доби в Україні», вип. 28, К., 2019. У даний час готується до друку його неопублікована спадщина.

О.В. Юрченко був учасником багатьох наукових конференцій, круглих столів, членом редакційної ради збірника наукових статей НІЕЗ «Переяслав» «Переяславіка», часто виступав у якості рецензента наукових та популярних видань.

Як музейний працівник брав участь в експозиційній, виставковій, екскурсійній роботі. Радо допомагав своїм колегам, створюючи макети музейних видань каталогів, буклетів та путівників, афіш виставок і презентацій. Сам був автором буклетів з археологічної тематики.

О.В. Юрченка вирізняли високий професіоналізм і безмежна відданість улюбленій справі, принциповість і безкомпромісність, вірність своїм переконанням, а також оптимізм. Він пішов занадто рано, не встигши виконати наміченого.

Пам’ять про нашого колегу і товариша Олександра Васильовича Юрченка  назавжди збережеться серед тих, хто його знав і працював із ним.

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены