Новини

ХІ БОГДАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ

Категорія: Новини Створено: Неділя, 13 грудня 2020, 11:54

10 грудня в режимі онлайн, на базі Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького було проведено Всеукраїнську наукову конференцію «ХІ Богданівські читання» присвячені 425-річчю від дня народження гетьмана Богдана Хмельницького та 100-річчю Черкаського національного університету.

До учасників наукового форуму з вітальними словами звернулися Сергій Валерійович Корновенко, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності Черкаського національного університету, а також Наталія Іванівна Земзюліна, професорка, в. о. директора навчально-наукового інституту міжнародних відносин, історії та філософії національного університету.

Модератором на пленарному засіданні конференції виступив професор Масненко В.В., завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

До участі в читаннях долучилися науковці, викладачі, аспіранти, студенти навчальних закладів та наукових установ України, а саме з Києва, Черкас, Дніпра, Вінниці, Житомира, Харкова, Дрогобича, Переяслава, Старобільська. Усі охочі мали можливість виступити зі своїми доповідями, повідомленнями в яких розглядалися питання пов’язані з історією та історіографією особистості гетьмана Богдана Хмельницького і козацької доби; методологією, історіографією, джерелознавством та спеціальними галузями історичної науки; археологією, етнологією, краєзнавством; історією України та ін.

Також в ХІ Богданівських читаннях взяли участь і науковці НІЕЗ «Переяслав». Зокрема, Н. Л. Заїка представила на конференції матеріали про рушники Черкащини з фондової колекції заповідника. В. М. Ткаченко натомість зосередив свою увагу на документах з Архівних наукових фондів рукописів та фонозаписів ІМФЕ ім. М.Т. Рильського НАН України в яких засвідчується існування звичаєво-обрядових традицій пов’язаних із Великоднем на території цього козацького краю.

Висловлюємо щиру подяку організаторам ХІ Богданівських читань за надану можливість взяти учать у такому представницькому заході.

Доктор історичних наук, провідний науковий співробітник                            Віктор Ткаченко

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены