Новини

Наукові дослідження археологів Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав»

Категорія: Новини Створено: Понеділок, 15 листопада 2021, 07:47

13 листопада 2021 р. археологічний загін Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» у складі: Олександра Прядка, завідувача НДС «Археологічна експедиція», Дмитра Тетері, завідувача НДВ археології НІЕЗ «Переяслав», Олександра Павлика, старшого наукового співробітника НДС «Археологічна експедиція», Володимира Гольонка, старшого наукового співробітника НДВ археології за сприяння керівництва Заповідника, здійснив археологічні дослідження на одному з давніх поселень Нижнього Потрубіжжя. Дана багатошарова пам’ятка знаходиться на околиці міста Переяслава.

Пошукові роботи проведено в рамках розробки планових наукових тем співробітників НІЕЗ «Переяслав». Вони здійснювались згідно отриманих кваліфікаційних дозволів від Інституту археології НАН України.

Головною метою, проведених досліджень, стало визначення потужності культурного шару пам’ятки, поточнення її територіальних меж, і т.д. На окрему увагу, серед отриманих результатів, заслуговують виявлені унікальні знахідки, що відносяться до після монгольської доби. Серед них, зокрема, керамічні вироби другої половини ХІІІ ст., астрагали, уламок плінфи з відбитком тваринячої лапки та ін.

Отримані результати та віднайдені артефакти було задокументовано. У подальшому після ретельного опрацювання та вивчення вони ввійдуть до наукового звіту про археологічні пошуки на території Переяславщини в 2021 р. Виявлені ж знахідки матеріальної культури з поселення поповнять археологічну колекцію Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» та експозицію Археологічного музею.

Завідуч НДС «Археологічна експедиція»                                           О.О. Прядко

Оставьте свой комментарий

Оставить комментарий как гость

0
Ваши комментарии будут проверены модератором.
правилами и условиями.
  • Комментарии не найдены