25 грудня 2015 року о 12 годині у Меморіальному музеї академіка В.Г. Заболотного відбудеться відкриття виставки традиційної візантійської ікони «Погляд у вічність». На виставці будуть представлені роботи нашого земляка, художника-іконописця, послідовника саме візантійського стилю іконопису Олександра Задорожнього.

Олександр Михайлович Задорожній народився 17 червня 1979 року в м. Переяслав-Хмельницькому. Закінчив місцеву дитячу художню школу, а згодом – школу іконопису при Соборній церкві в Сараєво (Боснія і Герцеговина), де під керівництвом викладачів з Університету Сербської Православної церкви опанував це древнє ремесло і сам мав змогу навчати людей іконопису, там же приймав участь у різних виставках.

У нашому місті його роботи можна побачити у Михайлівській церкві, у дзвіниці Вознесенського собору, в церкві Успіння Пресвятої Богородиці, багато робіт залишилось в монастирях Боснії, Сербії, Хорватії, в приватних колекціях у Канаді, Франції, Америці. Всього в доробку автора більше кількох сотень ікон.

В експозиції виставки «Погляд у вічність» представлені класичні зображення Спасителя, Матері Божої з немовлям Ісусом, ряд ікон із зображеннями святих, канонізованих православною церквою та ікони, на яких відтворено різні біблійні сюжети.

Виставка відкрита для огляду з 9.00 до 17.00. Вихідні дні: середа, четвер.