12 травня 2016р. об 11 годині Музей Заповіту Т. Шевченка запрошує на «Вернісаж двох» (авторські роботи художників О. Засипкіна та Л. Башук).

Закладений у заголовок виставки смисл має полісемантичне значення: вернісаж  двох мистецьких світів, двох поколінь, двох начал – чоловічого та жіночого, двох технік малярства – живопису та графіки… Але все це поєдналося в одному – любові до художньої творчості. 

Л. Башук та О. Засипкін не мають спеціальної художньої освіти, про себе говорять: «Самоучки». Та кожен із них самостійно пройшов шлях учнівства й подолав рубіж аматорства. При самоспостереженні творчий дует приходить до згоди, що частину їхнього доробку становить наївне малярство, інша частина – вільне копіювання. Власне авторські роботи є в кожного зокрема, де й розкривається індивідуальна стилістика, уподобання та ідейно-тематичні напрямки.

На виставці «Вернісаж двох» експонується 19 робіт Л. Башук та 31 робота О. Засипкіна – членів спілки майстрів «Мистецтво життя». Художники приймали участь у виставках: «Переяславська перлина» (грудень 2015 р.); «Арт-Переяслав» (січень 2016 року). Картини дарували, продавали. Кілька з них знаходяться в приватних колекціях за кордоном.

Башук Людмила Петрівнанародилась 29.05.1979 р. в м. Переяслав-Хмельницький. Закінчила Переяслав-Хмельницький інститут імені Г. С. Сковороди – факультет педагогіки та психології. У 2010 році здобула науковий ступінь кандидата психологічних наук. За професією – психолог, працює в напрямку арт-терапії. Сім років працювала в Науково-дослідному інституті праці та зайнятості населення при Міністерстві праці та соціальної політики України. Вісім років викладала в Національному педагогічному університеті імені М. Драгоманова. Основне життєве уподобання – живопис. Надає перевагу техніці старих майстрів (Тиціан, Рембрандт). Подобаються роботи І. Крамського, В. Тропініна, І. Айвазовського. Художниця працює в різних техніках: від примітивізму й наївного живопису, імпасто до багатошарового живопису. На даному етапі цікавлять техніки старих майстрів: в основному, це олійний живопис на полотні та оргаліті. Також розписує стіни. Художниця має свою шевченкіану: лейтмотивом до робіт обрала слова з творів Т. Шевченка.

Засипкін Олег Володимировичнародився 4.06.1953 року в м. Кронштадт Ленінградської області. За професією – будівельник, за покликанням – художник. Творчі орієнтири – роботи художників кін. XІX – поч. XX ст. (Моне, Муха, Дега, Фіслей). О. Засипкін тривалий час навчався живопису та графіки в Костюкевича Ф. І. Основні техніки, в яких працює, – графіка,  імпасто, арт-декор, імпресіонізм. 1979 ріку відбулась персональна виставка (м. Київ, завод «Хімволокно»). Учасник вернісажів «День міста», «Переяславський узвіз».

Осібне місце в творчості відведено шевченкіані: серія робіт – фантазії на тему книги О. Ільченка «Петербуржская осень», ілюстрованої художником М. Красавченком. Мета довільного копіювання – поширення слова Кобзаря в образах. У творчому доробку О. Засипкіна переважають графічні роботи, тематика яких спрямована на історичну минувшину. Око милує квіткова симфонія художника, а роботи філософського плану спонукають до роздумів.