20 травня об 11 год. у Музеї «Заповіту» відбудеться відкриття персональної виставки майстрині петриківського розпису Олени Ярмолюк.

У рамках презентації виставки буде проведений майстер-клас, на якому всі бажаючі зможуть спробувати навчитися малювати в петриківському стилі та долучитися до створення власних самобутніх зразків українського народного декоративного мистецтва.

Народилася 24 січня 1970 р. у с. Петриківка Дніпропетровської обл. Своїм корінням пов’язана з легендарними майстрами старшого покоління.

Петриківському розпису навчалася у Дитячій художній школі ім. Т. Я. Пати, першим вчителем був Ф. Панко. У 1988 р. творчий шлях продовжила ученицею експериментального цеху (вчитель – А. Пікуш). З 1989 до 2000 р. працювала в центрі народного мистецтва «Петриківка».

Олена Ярмолюк за складом своєї духовної наповненості – людина м’яка і поетична. Звідси особлива співуча ліричність її кольорових орнаментальних сплетінь, дивних, вишукано-витончених творів: «Бузина та мальви», «Зимовий подарунок», «Жар-птиця», «Птах у квітах», «Прийди, веснонько», «Весільний рушник» та ін.

Майстриня втілює петриківку на різноманітних матеріалах: папері, дереві, стінах інтер’єрів. Улюблені сюжети: розмаїття квітів, трав, – всього того, що робить неповторним та мальовничим куточком рідне Придніпров’я. Любить створювати панно з чарівними птахами та сюжетні панно з українцями. За її творами можна спостерігати, як відбувається становлення майстерності в композиційному колористичному рішенні декоративного орнаменту, в якому головна роль приділяється кольоровій та ритмічній гармонії пластичної лексики.

Сьогодні Олена Ярмолюк переймає досвід у відомої на весь світ майстрині петриківського розпису Галини Назаренко, адже вважає, що навчатися та професійно зростати потрібно завжди. Разом майстрині розписали петриківкою каплицю біля джерела Святого Пантелеймона в селищі Хутірське Дніпропетровської обл.

Активна учасниця Всеукраїнських і міжнародних виставок, зокрема, у Грузії (Тбілісі, Батумі, 2014), Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (Чернігів, 2016), Національному заповіднику «Софія Київська» (Київ, 2016). Перша персональна виставка пройшла у Дніпропетровську (2014). Роботи майстрині зберігаються у музеях і приватних колекціях.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку та прийняти участь у майстер-класі!