Культурно-освітні заходи

ЛЕКЦІЯ «М.М. БЕНАРДОС –ВИДАТНИЙ ВИНАХІДНИК ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ СТОЛІТТЯ»

9 жовтня 2024 року у Переяславському ліцеї «Патріот» для учні 11-Б класу була прочитана лекція «М. М. Бенардос – видатний винахідник другої половини ХІХ століття».

ЛЕКЦІЯ «ЖІНКИ В ДОЛІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА»

02  та 07 жовтня  2024 року для учнів 9 А та 11 А класів КЗ КОР «Переяславський ліцей «Патріот» молодшим науковим співробітником науково-дослідного відділу «Музей Заповіту Т. Г. Шевченка» Коркач С. О. прочитано лекцію «Жінки в долі Тараса Шевченка».

РОЗПОЧАТО НАУКОВО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ПРОЄКТ «ВЕЛИЧНА ІСТОРІЯ МАЛЕНЬКОГО МІСТА»

26 вересня у Переяславській публічній бібліотеці відбувся старт науково-просвітницького проєкту «Велична історія маленького міста». Захід започатковано за ініціативою завідувача НДВ історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав» Тараса Нагайка як платформа для комунікації науковців Заповідника з працівниками бібліотек та вчителями історії. Формат роботи передбачає організацію спільних зустрічей з метою обговорення актуальних аспектів історії міста Переяслава.

У МУЗЕЇ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ГАЛИНОЮ СЮТОЮ

24 вересня 2024 р. у Музеї Заповіту Т. Г. Шевченка відбулася зустріч із мовознавцем Галиню Сютою на тему: «Він на сторожі коло нас поставив слово: Шевченко в мовній свідомості сучасних українців». Захід проведено в рамках науково-просвітницького проєкту «Десяте літо», започаткованого із нагоди відзначення 210-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка. Він є платформою для презентації та реалізації наукових і просвітницьких задумів, що покликані забезпечити процес національно-патріотичного виховання громадян через втілення шевченківських постулатів та розкриття світоглядних сенсів творчого доробку Кобзаря.

СПОМ’ЯНЕМО ДОБРИМ СЛОВОМ!

27 вересня 2024 р. об 11:00 у Музеї Заповіту Т. Г. відбувся захід «Спом’янемо добрим словом!» із нагоди відзначення 13-ї річниці від дня відходу в засвіти Героя України, патріарха музейної справи Михайла Івановича Сікорського.

ЛЕКЦІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ ІСТОРИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Нещодавно, 25 вересня 2024 року лекція д. і. н., с. н. с., провідного наукового співробітника В. М. Ткаченка «Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав»: від краєзнавчого музею до національного заповідника» прочитана для студентів 3 курсу історичного факультету Київського національно університету імені Тараса Шевченка, спеціальність «Музеєзнавство, пам’яткознавство», ОКР Бакалавр, дисципліна «Історико-культурні заповідника» (д. і. н., проф. А. П. Коцур).

«ВІДКРИЙМО ДЛЯ СЕБЕ КОБЗАРЯ!» КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ПРОВІВ МУЗЕЙ ЗАПОВІТУ Т. Г. ШЕВЧЕНКА БІЛЯ ЦЕРКВИ СВЯТОГО ГЕОРГІЯ ІЗ С. АНДРУШІ

Цьогоріч Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини відзначає 60-річчя з часу свого створення. 1964 року на цій території на честь 150-річчя з дня народження Тараса Шевченка було створено лісопарк та перший в Україні етнографічний музей просто неба. Тут експонуються об’єкти народної культури, що презентують духовну спадщину українців. Зокрема, це й пам’ятки з місць, де творив геній України – Тарас Шевченко – сіл В’юнище та Андруші.

ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ОБ’ЄКТ МУЗЕЮ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ СЕРЕДНЬОЇ НАДДНІПРЯНЩИНИ – ШКОЛА ІЗ с. ВЕЛИКА КАРАТУЛЬ ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКОГО Р-НУ КИЇВСЬКОЇ ОБЛ. ВІДСВЯТКУВАЛА СВОЮ 120-ТУ РІЧНИЦЮ

6 вересня до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини завітали учні та вчителі Великокаратульської гімназії Переяславської міської ради на ювілей школи – 120 років! Скільки поколінь дітей, вчителів, працівників причетні до цієї школи! І у кожного свої неповторні спогади про школу, бо насамперед школа – це не тільки стіни, це дух, пам’ять, традиції та наступність поколінь!

НАУКОВЦІ МУЗЕЮ ЗАПОВІТУ НА «ШЕFEST» В МОРИНЦЯХ

17-18 серпня в селі Моринці, на батьківщині Тараса Шевченка, відбувся традиційний фестиваль – Ше.Fest. Це великий культурний проєкт, заснований десять років тому на початку російсько-української війни. Він вже виростив ціле покоління українців.

ОДЯГ У ЖИТТІ ТА ТВОРЧОСТІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

20 травня 2024 р., вшановуючи пам’ять Великого Кобзаря, у Комунальному закладі Київської обласної ради «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат «Патріот» для учнів 11 класу автором цього допису прочитано лекцію «Символіка типологічного відображення одягу в житті та творчості Т. Г. Шевченка». Свою розповідь лектор доніс через ілюстративний матеріал, що демонструвався на екрані: репродукції автопортретів Т. Шевченка. Аудиторії було повідано про ставлення й використання Т. Шевченком одягу різного типу впродовж життя, надано перелік залишків посмертного гардеробу поета. Особливе зацікавлення в ліцеїстів викликала розповідь про труднощі Т. Шевченка, пов’язані з носінням форменого одягу під час заслання в солдати. У викладі йшлося й про сприйняття та потрактування образу Т. Шевченка сучасниками, події, що відбувалися навколо імені Кобзаря.